Wiadomości

Spotkanie noworoczno-opłatkowe członków i sympatyków ŚZŻAK Obwód Gałąb

Dodano:
garwolin - Spotkanie noworoczno-opłatkowe członków i sympatyków ŚZŻAK Obwód Gałąb

7 stycznia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Spotkanie, które poprowadzili prezes związku Antoni Frąckiewicz oraz wiceprezesowie: Marian Cabaj i Elżbieta Woźniak-Sionek pełniąca również rolę reprezentantki  ministra Henryka Kowalczyka, zgromadziło wielu gości: posła Grzegorza Woźniaka, starostę powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego, burmistrza miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego, księdza Krzysztofa Banasiuka z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, reprezentanta senator Marii Koc – Michała Jaworskiego, dyrektora centrali KRUS w Warszawie Kazimierza Sionka, prezesa Światowego Związku AK okręgu Warszawa-Wschód Mirosława Widlickiego, przedstawicielkę Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Alicję Marciniuk, przedstawiciela oddziału garwolińskiego NSZZ „Solidarność” Przemysława Stępniewskiego, prezesa OSP Garwolin Klemensa Ptacha, przedstawiciela OSP Romana Maszkiewicza, członka Krajowego Związku Inwalidów Wojennych Andrzeja Domańskiego oraz liczną grupę kombatantów.

Wydarzenie otworzyło powitanie zgromadzonych gości przez prezesa Antoniego Frąckiewicza i wiceprezesa Mariana Cabaja oraz złożenie przez zarząd związku życzeń świąteczno-noworocznych. Po przywitaniu wszyscy zgromadzeni powstali, aby minutą ciszy uczcić pamięć poległych i zmarłych członków Armii Krajowej. Po tym nastąpiło podsumowanie działalności związku w czasie ubiegłego roku. Później głos zabrali goście.

Elżbieta Woźniak-Sionek odczytała życzenia od ministra Henryka Kowalczyka. „Chciałbym złożyć najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich mieszkańców Garwolina i całego powiatu. Szczególnie ciepłe myśli kieruję w stronę Państwa – członków i przyjaciół Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wasze zasługi dla Ojczyzny zapewniły Wam wdzięczność i pamięć w kolejnych pokoleniach. Życzę, by szczególnie młodzi z dumą myśleli o Waszych wspaniałych czynach i byście stanowili dla nich wzorzec prawdziwego patriotyzmu”. Wiceprezes związku przekazała również życzenia od poseł Teresy Wargockiej.

REKLAMA:


Życzenia od senator Marii Koc odczytał jej doradca Michał Jaworski. „Na ręce pana prezesa składam świąteczne życzenia, które ciepłą myślą kieruję do wszystkich zgromadzonych. (…) Życzę aby narodziny Jezusa Chrystusa pozwoliły odkryć nam wszystkim na nowo wiarę, nadzieję i miłość. (…) Nauczmy się widzieć w człowieku człowieka, a naszą zatwardziałość zastępować uściskiem dłoni”.

Życzenia noworoczne złożyli również poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Tadeusz Mikulski, Alicja Marciniuk, Mirosław Widlicki oraz Klemens Ptach. W swoich wypowiedziach wszyscy oddali chwałę kombatantom i ich poświęceniu w imię Ojczyzny.
Głos przekazano księdzu Krzysztofowi Banasiukowi, który odczytał fragment Pisma Świętego i złożył zgromadzonym życzenia, ze szczególną uwagą zwracając się do kombatantów: „To dzięki wam w spokoju możemy połamać się tym opłatkiem i pójść do kościoła. I za to wam chwała. Niech Bóg wam wynagradza i błogosławi. My wszyscy, łamiąc się tym opłatkiem, pamiętając o tych czasach wiemy, że na nas spoczywa wielki ciężar odpowiedzialności, by ten pokój zachować. Wdzięczni za to pamiętajmy, żeby ten czas, który nam Bóg daje dobrze wykorzystać i żebyśmy przekazali ten wielki dar historii, który wyście wywalczyli. Niech  wam Bóg błogosławi”.

Chwilę później sala rozbrzmiała wspólnie odśpiewaną kolędą „Wśród nocnej ciszy”, a tuż po tym zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem. Po części oficjalnej wszyscy w doskonałych humorach zasiedli do wspólnego posiłku, żywo dyskutując.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 75

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bardzo pieknie (, #IP c47cd33747) Odpowiedz

super impreza jak widac troche czerwonych jest ale spoko jak choragiewka zawieje.........

Parysowiak (, #IP 1439988246) Odpowiedz

Może ktoś wie czego Elżbiete Sionek- Woźniak powieźli z zastępcy dyrektora w MRPiPS?