Ciekawe tematy

PKP PLK wyremontują i zmodernizują drogi w powiecie garwolińskim. Sprawdź w których miejscowościach

Dodano:
garwolin - PKP PLK wyremontują i zmodernizują drogi w powiecie garwolińskim. Sprawdź w których miejscowościach

PKP PLK udostępniła portalowi Kuriergarwolinski.pl mapy i informacje na temat remontów i modernizacji dróg, które przeprowadzi w najbliższych miesiącach w powiecie garwolińskim.

Jeden z Czytelników poprosił nas o przedstawienie mapy napraw dróg w powiecie garwolińskim, które zostały zniszczone w czasie modernizacji linii kolejowej nr 7. Obszernej informacji na ten temat udzielił nam Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach modernizacji linii kolejowej nr 7 zaprojektowano przebudowę dróg prowadzących do przejazdów kolejowo-drogowych i budowę nowych dróg pomiędzy likwidowanymi, a pozostawianymi przejazdami.

Dodatkowo w gminach Trojanów i Sobolew zostanie wzmocniona nawierzchnia dróg prowadzących w kierunku nowego przystanku auotobusowego Grabniak tj.: droga gminna nr 131222W przez Nowiny Życkie (gm. Trojanów) i na jej przedłużeniu droga gminna nr 131101W w obrębie Kaleń Drugi (gm. Sobolew), a także droga gminna nr 131201W w obrębie Prandocin (gm. Trojanów) i jej przedłużenie w obrębie miejscowości Kobusy (gm. Sobolew).

REKLAMA:


Dla poprawy funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej uruchomionej 11 czerwca 2017 r. między Garwolinem, a Dęblinem wzmocniona zostanie również nawierzchnia drogi powiatowej nr 1348W oraz drogi gminnej nr 131114W pomiędzy Nową Krępą a Starą Krępą (gm. Sobolew), co skróci drogę i czas przejazdu między Sobolewem a Łaskarzewem.

Z kolei w miejscowości Parcele Rębków (gm. Garwolin) zostanie poszerzona i wzmocniona droga powiatowa nr 1323W. (o czym pisaliśmy TUTAJ)

Ponadto, w związku z wprowadzeniem od 20 stycznia do 9 czerwca 2018 r. zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku pomiędzy Garwolinem a Pilawą dostosowano nawierzchnie dróg dojazdowych i technologicznych wzdłuż torów pomiędzy Garwolinem a Pilawą oraz część ul. Sportowej w Pilawie.

Poniżej mapy orientacyjne z przebiegiem przebudowywanych i budowanych dróg w powiecie garwolińskim pomiędzy Pilawą a Życzynem, tj. na 10 z 12 odcinków lotu B Pilawa – Dęblin.


Zdjęcie PKP PLK


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

droga wzdłuż torów (, #IP c64cb34376) Odpowiedz

witam Może ktoś kompetentny się wypowie czy powstanie nowa droga asfaltowa wzdłuż torów???