Sport

Liga Bowlingowa po VI kolejce

Dodano:
garwolin - Liga Bowlingowa po VI kolejce

2 i 8 stycznia została rozegrana VI kolejka w Lidze Bowlingowej Amator i Pro w Borowiu. W lidze Amator najlepiej poradził sobie Patryk Bogusz. Lider GK Przemysław Baran był dopiero szósty, ale utrzymał prowadzenie w tabeli. Niestety nie grał Stanisław Rosłaniec, który pomimo absencji w dwóch kolejkach wciąż ma szansę na zwycięstwo. W Lidze Pro najlepiej zagrał Grzegorz Cichowlas, który bardzo mocno rywalizuje o pierwsze miejsce na podium z Danielem Głuchowskim.

Liga Amator po VI kolejce (02.01.2018r.)
W Lidze Amator od eliminacji świetnie radził sobie Patryk Bogusz, który w pojedynkach półfinałowych dwukrotnie pokonał Pawła Kiśla, a w finale Ireneusza Stankiewicza.
W innych pojedynkach półfinałowych pomiędzy rywalizującymi zawodnikami, też nie było podziału punktów. Paweł Kusio dwa razy uległ Ireneuszowi Stankiewiczowi, Przemysław Baran dwa razy przegrał z Pawłem Sabakiem, a Tomasz Mazurek dwa razy przegrał z Cezarym Tudkiem. Do finału oprócz wspomnianych wcześniej Kiśla i Stankiewicza, weszli też Cezary Tudek i Paweł Sabak, który pokonał rywala. Najlepsza trójka tych zawodów przedstawia się następująco (od najlepszego): Patryk Bogusz, Paweł Sabak i Ireneusz Stankiewicz. Nastąpiła też zmiana w generalnej klasyfikacji turnieju. Przemysław Baran utrzymał pozycję lidera. Patryk Bogusz wskoczył na II miejsce zamiast Stanisława Rosłańca, a Paweł Kusio utrzymał trzecią pozycję. Stanisław Rosłaniec, żeby myśleć o podium musi... po prostu przyjeżdżać na rozgrywki, bo kiedy już gra, osiąga bardzo dobre wyniki.


REKLAMA:


Liga Pro po VI kolejce (08.01.2017)

Grzegorz Cichowlas w pierwszej grze eliminacyjnej uzyskał bardzo dobry wynik (203). Później rzucał nieco gorzej i po eliminacjach był drugi. Daniel Głuchowski nie osiągnął ani razu tak dobrego wyniku, ale rzucał dobrze, równo i wygrał eliminacje. Tuż za nim znalazł się Dariusz Rojek.  W półfinale Daniel Głuchowski raz ograł a raz przegrał z Dariuszem Rojkiem, ale mając lepszy bilans z sześciu gier wszedł do finału. Grzegorz Cichowlas nie dał żadnych szans (194 i 221!) Michałowi Rekowi, który też bardzo się starał (166, 198). Bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszej grze (222) rzucał Marcin Sabak. Jego rywalowi Zdzisławowi Bąkowi zdecydowanie nie poszło. Grzegorz Król i Łukasz Sałasiński rywalizowali na równym poziomie, ale żaden nie wszedł do finału.

W finale Grzegorz Cichowlas ograł Marcina Sabaka, a Daniel Głuchowski Michała Reka. Pierwsze trójka VI kolejki prezentuje się następująco (od najlepszego):  Cichowlas, Głuchowski, Sabak. W GK bez zmian: Głuchowski, Cichowlas, Kozłowiec.

Niestety Marek Kozłowiec nie zagrał w ogóle w tej kolejce, ale i tak utrzymał dobrą trzecią pozycję w lidze.

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.