Wiadomości

Dariusz Szubiński zwycięzcą konkursu fotograficznego National Geographic

Dodano:
garwolin - Dariusz Szubiński zwycięzcą konkursu fotograficznego National Geographic

Dariusz Szubiński jest znanym i uznanym fotografem. Artysta swoją przygodę z aparatem zaczął już jako dziecko, nie miał bowiem nawet 12 lat. Grudzień 2017 roku przyniósł mu jeden z największych sukcesów w karierze – zwyciężył w 13. edycji ogólnopolskiego Wielkiego Konkursu Fotograficznego magazynu National Geographic. Jego zdjęcie zatytułowane „Portret z tatą” zdobyło pierwsze miejsce w kategorii „ludzie”. Informacja na temat wyników konkursu pojawiła się w grudniu.

Na wygraną na pewno wpłynęła doskonała technika, uroda fotografowanych bohaterów i bijąca od nich siła uczuć, a także naturalność uwiecznionej sceny. Zdjęcie skrywa również wielki dramat – kilka tygodni po uwiecznieniu fotografii, sportretowany na niej ojciec zmarł. Wszystkie te czynniki zaważyły na tym, że jury w składzie: redaktor naczelna National Geographic Agnieszka Franus, dyrektor artystyczna NG Iwona El Tanbouli-Jabłońska, fotografowie Marek Arcimowicz i Paweł Młodkowski oraz ambasador marki ASUS Polska Mariusz Stachowiak po tygodniach przeglądania zdjęć i godzinach narad, postanowiło przyznać „Portretowi z tatą” pierwsze miejsce w swojej kategorii.

„Dziesiątki tysięcy zdjęć, które oglądamy, to jedyny w swoim rodzaju dokument opisujący świat, w którym żyjemy, jego różnorodność, zmienność, piękno, ale też nas samych, jego mieszkańców. Na zdjęciach znajdziemy szczęście, smutek, radość, nostalgię, walkę, tragedię, chorobę, cierpienie, euforię – całe spektrum ludzkich emocji. Każde zdjęcie opowiada jakąś historię i my, członkowie jury, mamy przywilej ją poznać, przez moment stać się częścią czyjejś opowieści. (…) Decyzja, które zdjęcia są w danej kategorii najlepsze, nigdy nie jest łatwa i wiąże się z wielką odpowiedzialnością”
– pisze Agnieszka Franus w swojej przedmowie do wyników konkursu.

REKLAMA:


Fotografię Dariusza Szubińskiego znaleźć można w styczniowym wydaniu magazynu National Geographic Polska oraz na stronie internetowej: http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/13-edycja-wielkiego-konkursu-fotograficznego-za-nami-znamy-zwyciezcow.


6 kwietnia 2018 roku w Galerii „Kotłownia” znajdującej się w budynku garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury odbędzie się wystawa prac artysty.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.