Wiadomości

Wandalizm drogo kosztuje

Dodano:
garwolin - Wandalizm drogo kosztuje

W 2017 r. Urząd Miasta Garwolina zgłosił do Komendy Powiatowej Policji 57 spraw dotyczących niszczenia mienia komunalnego. Były to m. in.: wybite płyty i szyby w wiatach przystankowych, uszkodzone pylony drogowe, uszkodzone bądź ukradzione znaki drogowe i tablice informacyjne, uszkodzone lampy oświetleniowe i zniszczone drzewa i krzewy.

Straty miasta Garwolina z wymienionych zgłoszeń wynoszą 25 134 zł. Z wymienionej sumy udało się odzyskać 5 334 zł – są to wpłaty dokonane przez sprawców zniszczeń bądź wypłaty z ubezpieczenia mienia komunalnego.

Ponadto zgłaszano przypadki naruszania porządku w miejscach publicznych – 22 zgłoszenia nielegalnie naklejane plakaty i ogłoszenia (13 sprawców ustalonych), podrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych – 4 zgłoszenia (2 sprawców ustalonych).

REKLAMA:


Trzeba zaznaczyć, że pomimo funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi często zdarza się podrzucanie odpadów komunalnych, budowlanych i poremontowych oraz wielkogabarytowych w miejskich pasach drogowych, na terenach publicznych i działkach prywatnych. Niechlubną popularnością cieszy się także przekręcanie tablic znaków drogowych, ich malowanie, zaklejanie oraz wykrzywianie i wyginanie słupków znaków drogowych.

Te wszystkie niepożądane czyny powodują zagrożenia bezpieczeństwa, zaburzają estetykę miejską oraz generują niepotrzebne koszty, które miasto musi ponosić.

Urząd Miasta prosi o zwracanie uwagi na nasze wspólne mieni


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 21

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

odpady budowlane (, #IP 09bb9207d3) Odpowiedz

To powiedzcie urzędnicy gdzie ludzie mają wyrzucać na przykład gruz po remoncie mieszkania. Koło kotłowni na Romanówce stały kontenery to je zabrali a teraz płaczą że gdzieś odpady leżą.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

zadzwoń do ekolidera i się dowiesz .wszystkie odpady są tam przyjmowane

aaa (, #IP 4b086bb1c6) Odpowiedz

Nie jestem z Garwolina a jak chcę to znajdę. Od tego jest wujek google i trochę chęci https://www.garwolin.pl/art,280,harmonogram-wywozu-odpadow-komunalnych-z-terenu-miasta-garwolina.html

gruz po remoncie (, #IP 52a6d33874) Odpowiedz

ale tyś tępy, wystarczy w gminie zgłosić i wywiozą za darmo ehhh tępi ludzie

Bez przesady (, #IP 21415b149e) Odpowiedz

Taki majczyna kosztuje urząd więcej i ani słowa o tym?