Rozrywka

Studniówka licealistów ZSP nr 1 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Studniówka licealistów ZSP nr 1 w Garwolinie

Wczoraj, 13 stycznia w sali bankietowej w Sulbinie, bawili się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Uroczystość  otworzyła dyrektor Zespołu Szkół Hanna Wilczek, w obecności starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego, burmistrza miasta Garwolin Tadeusza Mikulskiego, wicedyrektora ds.  wychowawczych Marka Piotrowskiego oraz wicedyrektor ds. dydaktycznych Ewy Toporkiewicz.

- Rok 2018 zapamiętacie jako bardzo ważny, przełomowy rok w waszym życiu, bo dzisiejszy wieczór jest początkiem nowej drogi. Udział w studniówce to element symbolicznego wkraczania w dorosłość ( …) Za symboliczne sto dni egzamin, który będzie decydował o waszej przyszłości. Jeżeli włożycie w realizację swych pragnień pracę, to one staną się rzeczywistością. Wszystko przed wami. Wierzę, że spełnicie swoje marzenia 
– mówiła dyrektor Hanna Wilczek, zwracając się do uczniów. 

- Na moich oczach stawaliście się dorośli zatem dzisiejsza zabawa to nasze wspólne świętowanie, ukoronowanie wspólnych trzech lat - podkreśliła.

Dyrektor ZSP Nr 1 nawiązując do słów piosenki Kaliny Jędrusik „Mój pierwszy bal”, życzyła uczniom wspaniałych wspomnień z dzisiejszej uroczystości oraz powodzenia na maturze i w dorosłym życiu.

Burmistrz Tadeusz Mikulski i starosta Marek Chciałowski z uznaniem wyrazili się o pracy nauczycieli i wychowawców przygotowujących uczniów do matury oraz startu w dorosłe życie. Dużo ciepłych słów usłyszała również sama młodzież.

REKLAMA:


- Miejcie to swoje Westerplatte wartości, Westerplatte waszego zdania, o które będziecie walczyć i do którego będziecie dążyć. Życzę by dzisiejszy bal był balem szczególnym, do którego często będziecie wracać w swoich wspomnieniach. A na maturze życzę  jak najlepszych wyników tak by ten egzamin otworzył przed wami drogę do sukcesu.
Budujcie ten powiat razem z nami bo to jest powiat, który nagrodził was udziałem w wychowaniu właśnie w tej szkole. Mam nadzieję, że przejmiecie po  mnie, panu burmistrzu, pani dyrektor, pałeczkę, żeby później rozwijać ten powiat i być dumnym z niego
– kończył przemówienie starosta.

Tadeusz Mikulski podkreślił rangę uroczystości, która zostanie w pamięci uczniów już na zawsze.
-  Czas płynie nieubłaganie. Ta studniówka przypomina, że do egzaminu dojrzałości pozostało niewiele czasu. Marek Grechuta w jednym ze swoich utworów podkreślał, że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Życzę wam aby te dni, których nie znacie przyniosły wam wiele sukcesów oraz wiele pozytywnych emocji – podkreślał burmistrz.

Tradycyjnie część  oficjalną zakończył staropolski polonez w wykonaniu uczniów, przygotowany przez nauczycieli Edytę Filaber i Piotra Muchę. Nie zabrakło również walca profesorskiego. Następnie rozpoczęła się zabawa, która trwała do rana.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 69

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Mama (, #IP fedeb2cd34) Odpowiedz

Nie wiem kto wieszał napis STUDNIÓWKA 2018... ale literka N jest źle powieszona...:)