Sport

Gm: Garwolin: Omawiali wartą 4,4 mln zł inwestycję w Rudzie Talubskiej

Dodano:
garwolin - Gm: Garwolin: Omawiali wartą 4,4 mln zł inwestycję w Rudzie Talubskiej

24 stycznia odbyło się spotkanie inicjujące start prac przy budowie boiska lekkoatletycznego przy ZS w Rudzie Talubskiej. W spotkaniu udział wzięli: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, zastępca wójta Karolina Kasprzak i przedstawiciele wykonawców inwestycji.

Ponad milion złotych dotacji z Ministerstwa Sportu otrzymała inwestycja pod nazwą „Budowa boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Rudzie Talubskiej”. W zakres tego zadania wchodzą m. in.: budowa bieżni okrężnej i prostej 4-torowej poliuretanowej, budowa skoczni do skoku wzwyż i w dal, zakup wyposażenia lekkoatletycznego, modernizacja boiska piłkarskiego, odwodnienie boiska i instalacja wodociągowa oraz zakup sprzętu do pomiaru wysokości i szybkości. Wykonawca ma uzyskać na obiekt certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dostosować poszczególne elementy obiektu do wymogów Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki.

Spotkanie inicjujące start prac przy budowie boiska lekkoatletycznego przy ZS w Rudzie Talubskiej miało miejsce 24 stycznia. W zebraniu uczestniczył poseł na Sejm Grzegorz Woźniak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, zastępca wójta Karolina Kasprzak, wykonawcy obiektu sportowego oraz firma wykonująca oświetlenie boiska. Wartość umów na boisko i oświetlenie to 4.456.910,64 zł brutto. Gmina przygotowała dobry wniosek na dofinansowanie zadania, który w ministerstwie wsparł poseł Woźniak.

Dla gminy jest to największa od lat inwestycja w bazę sportową, która będzie służyła nie tylko uczniom, mieszkańcom ale całej społeczności lokalnej.

Prace budowlane mogą zakończyć się jeszcze tej jesieni.

zdjęcia: Grzegorz Woźniak

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.