Rozrywka

I Przegląd Kolęd i Pastorałek w Borowiu

Dodano:
garwolin - I Przegląd Kolęd i Pastorałek w Borowiu

30 stycznia w zabytkowym kościółku w Borowiu odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu.

Celem przeglądu, który po pierwszym sukcesie ma szansę na stałe wejść do kalendarza imprez kulturalnych GOK, jest przede wszystkim stworzenie możliwości dzieciom i młodzieży ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Borowie na zaprezentowanie swoich talentów. W repertuarze znalazły się popularne kolędy i pastorałki, ale również utwory mniej znane, choć mocno związane z bożonarodzeniową atmosferą. Nie sposób nie wspomnieć również o aspekcie religijnym tego zamierzenia. Kolędy, pastorałki odkrywają i promują wśród dzieci i młodzieży wielki potencjał twórczy. W świetle bożonarodzeniowego misterium, opowieści o tym, dla którego „nie było miejsca w gospodzie”, pełen ludzi dobrej woli stary kościół w Borowiu zyskuje specjalne znaczenie.

Przegląd rozpoczęli soliści: Amelia Zając, Oliwia Bogusz, Marek Nowicki, Natalia Kaźmierczak, Karolina Makulec, następnie duety: Ola Kania i Patrycja Zadrożna, Julia Oszkiel i Kornelia Kachniarz, Marysia Gac i Amelia Zając, Oliwia Bogusz i Ania Szaniawska, Amelia Rogala i Maja Ożóg, Karolina Makulec i Olga Wielgosz , pięć zespołów i  dwa chóry. Komisja oceniająca występy miała trudny orzech do zgryzienia. Jury w składzie:  Marta Serzysko - sekretarz gminy Borowie, Sławomir Leśniewski - muzyk, Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych:

REKLAMA:


Kategoria Soliści i Duety
I miejsce duet Ola Kania i Patrycja Zadrożna z ZS w Głoskowie
II miejsce solistka Amelia Zając z ZS w Głoskowie
III miejsce ex aequo soliści Oliwia Bogusz z PSP w Iwowem i Natalia Kaźmierczak z ZS w Głoskowie
Wyróżnienie otrzymał duet Julii Oszkiel i Korneli Kachniarz.

Kategoria Zespoły
W tej kategorii pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły z Zespołu Oświatowego z Borowia z kolędą „Hej Maluśki” i z Zespołu Szkół w Głoskowie z kolędą „Od serca do ucha”.
II miejsce zdobył zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem w kolędzie „Gore Gwiazda Jezusowi”.
Wyróżnienie zdobył zespół z ZS w Głoskowie wykonujący kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Kategoria Chóry
Dwa równorzędne miejsca otrzymali: chór „Orchidea” z Borowia z kolędą „Triumfy Króla Niebieskiego” oraz chór dziecięco – młodzieżowy z Głoskowa z kolędą „Nad Betlejem”.

I Przegląd Kolęd i Pastorałek przeszedł już do historii. Bardzo dziękuję wszystkim wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie dzieci i młodzieży do przeglądu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 88

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.