Wiadomości

Zniknie Tesco z Targowej

Dodano:
garwolin - Zniknie Tesco z Targowej

Supermarket Tesco przy ulicy Targowej w Garwolinie i 17 innych sklepów sieci Tesco w Polsce, które były pod finansową kreską, zostanie zamkniętych. Firma przekonuje, że by ograniczyć falę zwolnień, pracownicy mają zostać przeniesieni do innych sklepów, a także na inne stanowiska. To kolejne takie zmiany, jakie firma wprowadziła w ostatnich miesiącach.

Tesco zamyka sklepy od kilku lat. Tylko w 2017r. sieć zamknęła ich 10. Jeszcze kilka lat temu Tesco w Polsce zatrudniało około 30tys. pracowników. Teraz już 25 tys.

Większość z 18 zamykanych placówek pracować będzie do marca.

Tesco –to brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie również w innych krajach. Początkowo sieć zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody. Do roku 2003 przedsiębiorstwo miało już w swoim posiadaniu ponad 2000 sklepów różnej wielkości, od hipermarketów do niewielkich sklepików np. przy stacjach benzynowych.
Poza Wielką Brytanią Tesco ma swoje sklepy w krajach takich jak Irlandia, Węgry, Polska, Czechy, Słowacja, Tajlandia, Korea Południowa, Chiny (Tajwan), Malezja.

Źródło businessinsider.com.pl
wikipedia
 

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Lokal (, #IP 13b47f4855) Odpowiedz

Czy ktoś wie do kogo należy budynek w którym mieści się Tesco?

(, #IP ad7bdec29c) Odpowiedz

I dobrze o jeden śmietnik mniej to drugie też powinno zniknąć.Nie wiem jak można kupować jedzenie w takim czymś.OHYDA

Market na markecie. (, #IP 6aa00e7d6d) Odpowiedz

W promieniu kilkuset metrów jest Biedronka, Netto, Topaz, Tesco. Chyba ktoś nie wydawaniu pozwoleń.

Po co nam to było...? (, #IP fa6da6135f) Odpowiedz

Uważam, że rozsądniejszym działaniem byłaby ustawa o ograniczeniu budowy sklepów wielkopowierzchniowych na określonym terenie. Nieograniczona ekspansja obcych sieci poczyniła więcej szkód niż pożytku.

Jak na Garwolin to rzeczywiście sporo tych sklepów (, #IP 46d4560cf7) Odpowiedz

Czy to jednak taka strata? Dla pracowników pewnie tak, bo tracą stanowiska. Tesco może im zaproponować pracę w pozostałych sklepach w okolicy, części z nich może będzie to odpowiadało. Na miejsce Tesco natomiast z pewnością wejdzie inny market, może z lepszą ofertą.