Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 02-02-2018r.

Dodano:

29 stycznia

Pilawa
Między 27 a 29 stycznia nieznany sprawca z kontenera znajdującego się na placu budowy dokonał kradzieży młota udarowego oraz wiertarki. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Pilawa.

Kalonka
Nieznany sprawca włamał się do metalowego kontenera służącego jako magazyn, z którego dokonał kradzieży agregatu marki HONDA, gwoździarki PASCODE. Następnie włamał się do nowo budowanego domu skąd skradł trzy sztuki panelowych bram garażowych WIŚNIOWSKI, wkrętarkę akumulatorową MAKITA oraz 10 wiader gładzi gipsowej. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionych przedmiotów i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Pilawa.

Korytnica
Między 26 a 29 stycznia nieznany sprawca z terenu budowy wiaduktu numer WD 33 w miejscowości Korytnica, gm. Trojanów, dokonał kradzieży stali w postaci prętów stalowych ø 12, 16 i 20 mm. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionych przedmiotów i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Pilawa.

30 stycznia

Skruda, godz. 14:43
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 30-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Skoda Fabia, przy dobrych warunkach atmosferycznych, na prostym odcinku drogi w terenie niezabudowanym najechał na tył częściowo stojącego na jezdni pojazdu „służby drogowej” marki Lublin kierowanego przez 39-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca lublina i został przetransportowany do szpitala. Kierowcy trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Garwolin, ul. Targowa, godz. 18:59
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Nissan Almera na prostym odcinku drogi, w terenie zabudowanym, potrącił przechodząca przez przejście dla pieszych 16-letnią dziewczynę. W wyniku zdarzenia piesza w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna trzeźwy, pobrano krew oraz zabezpieczono pojazd do badań. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Piesza w dniu 2 lutego 2018r w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.31 stycznia

Subliny
Z 30 na 31 stycznia nieznani sprawcy włamali się do nowo budowanego domu, skąd dokonali kradzieży: piły elektrycznej Stihl , dwóch wkrętarek Makita , siekiery Fiskars, szlifierki kątowej Bosch i Makita , wkrętarki Bass, wiertarki Bosch i Milwaukee, 20 litrów oleju napędowego i 200 metrów przewodu elektrycznego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych.  Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Sobolew
Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali A.O., lat 36 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Opel Vectra, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0.21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

REKLAMA:


1 lutego

Pilawa
Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali I.Z., lat 46 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Audi, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0.25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

2 lutego

Łaskarzew
Z 1 na 2 lutego nieznany sprawca, z koparki CASE zaparkowanej przy posesji, dokonali kradzieży paliwa w ilości około 60 litrów. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

Samorządki, godz. 18:47
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że w terenie zabudowanym  27-letni pieszy wyszedł z za pojazdu ciężarowego chcąc przejść przez jezdnię na drugą stronę bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd marki Audi A4 którym kierował 22-letni mężczyzna. Pieszy w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała, które zagrażają jego życiu i został przetransportowany do szpitala, gdzie został zbadany na zawartość alkoholu (0,81 promila we krwi), pobrano krew do badań. Kierujący Audi trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Podłęż
Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali G.W., lat 37 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Skoda Felicja, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 236  interwencji.

POLICJA PRZYPOMINA:
Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.
W obszarze zabudowanym pieszy, nie ma obowiązku posiadania elementu odblaskowego, lecz warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast  osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Nośmy elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

Koszty elementów odblaskowych są znikome, natomiast koszty leczenia ofiar wypadków, nie licząc strat materialnych, są zdecydowanie wyższe i trudne do oszacowania.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.