Wiadomości

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 stycznia - 4 lutego 2018 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 stycznia - 4 lutego 2018 r. )


Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

30 stycznia 2018 r.

Pożar samochodu osobowego na parkingu przy ul. Cmentarnej w Garwolinie

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Opel Astra na parkingu przy ul. Cmentarnej w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar został ugaszony przy pomocy gaśnicy proszkowej przez funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej, który znajdował się akurat w pobliżu miejsca zdarzenia. Działania strażaków polegały na podaniu wody na tlące się jeszcze wnętrze pojazdu. W akcji trwającej blisko pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Garwolin.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Skruda, gm. Trojanów
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Skrudzie, w którym uczestniczył samochód dostawczy marki Lublin i samochód osobowy Skoda Fabia. Ponadto doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego, który został ugaszony przy pomocy gaśnicy proszkowej przez uczestników zdarzenia. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Oblinie, gm. Maciejowice

O godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Oblinie. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego z użyciem wyciora i przewietrzono pomieszczenie kotłowni. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Maciejowice. Działania trwały ponad jedną godzinę.

31 stycznia 2018 r.

Pożar pozostałości roślinnych w Miętnem

Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pozostałości roślinnych w Miętnem. Działania zastępu PSP i zastępu OSP Miętne polegały na oświetleniu terenu działań oraz podaniu prądu wody na palącą się powierzchnię. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

REKLAMA:


2 luty 2018 r.

Plama oleju na ul. Staszica w Garwolinie

Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Staszica w Garwolinie, który wyciekł z ciągnika rolniczego marki Ursus. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanego oleju. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pieszy potracony przez samochód w Samorządkach
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Samorządkach, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, którego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto dokonano zabezpieczenia i oświetlenia terenu akcji W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Górzno.

3 luty 2018 r.

Zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 17 w Potasznikach

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Potasznikach, gdzie samochód osobowy marki Skoda Fabia zjechał z drogi znalazł się w rowie, w pozycji na dachu. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.