Wiadomości

Okradają budowy w powiecie

Dodano:
garwolin - Okradają budowy w powiecie

W ubiegłym tygodniu policjanci z KPP w Garwolinie odnotowali 5 kradzieży, głównie z terenów, gdzie mają miejsce prace budowlane. Złodzieje okradali place budowy S17 i linii kolejowej nr 7, budowy domów jednorodzinnych i lokalne firmy.

Miedzy 27 a 29 stycznia w Pilawie, nieznany sprawca, z kontenera znajdującego się na placu budowy dokonał kradzieży młota udarowego oraz wiertarki. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z posterunku policji w Pilawie. Poszkodowana została firma pracująca przy modernizacji linii kolejowej nr 7.

29 stycznia ujawniono, że nieznany sprawca włamał się do metalowego kontenera w miejscowości Kalonka, służącego jako magazyn, z którego dokonał kradzieży agregatu marki Honda i gwoździarki Pascode. Następnie włamał się do nowo budowanego domu skąd skradł trzy sztuki panelowych bram garażowych Wiśniowski, wkrętarkę akumulatorową Makita oraz 10 wiader gładzi gipsowej. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionych przedmiotów i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Pilawa.

Między 26 a 29 stycznia, nieznany sprawca z terenu budowy wiaduktu numer WD 33 w miejscowości Korytnica, gm. Trojanów, dokonał kradzieży stali w postaci prętów stalowych ø 12, 16 i 20 mm. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionych przedmiotów i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Pilawa.

REKLAMA:


Z 30 na 31 stycznia w miejscowości Sulbiny nieznani sprawcy włamali się do nowo budowanego domu, skąd dokonali kradzieży: piły elektrycznej Stihl , dwóch wkrętarek Makita , siekiery Fiskars, szlifierki kątowej Bosch i Makita , wkrętarki Bass, wiertarki Bosch i Milwaukee, 20 litrów oleju napędowego i 200 metrów przewodu elektrycznego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych.  Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Z 1 na 2 lutego nieznani sprawcy, z koparki CASE zaparkowanej przy posesji, dokonali kradzieży paliwa w ilości około 60 litrów. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

źródło: KPP


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gosc (, #IP af639458c3) Odpowiedz

Znakowac jak bydło wypalac zlodziejom odpowiedni znak na czole żeby byli widoczni z daleka lub obcinać rękę wpadnie drugi raz obciąć druga każdy by wiedział z kim ma do czynienia innego sposobu niema i niebedzie złodziej powinien być napietnowany i reszta bysie zastanowila czy warto.

taka prawda (, #IP 27efd4225f) Odpowiedz

Zgodnie z tutejszymi standardami to nie są złodzieje. To są ludzie zaradni życiowo, którym w ich zaradności przyklaskuje większość garwolinsko-pilawskich tubylców chętnie odkupując fanty.

każde pokolenie, każdy naród... (, #IP 8a69ee960a) Odpowiedz

W każdym pokoleniu, w każdym narodzie są tak k...y i złodzieje, jak też i święci. Nic tego nie zmieni, ni wychowanie, ni strach przed ostracyzmem lub więzieniem. Ludzi po prostu tacy są.

Dramat (, #IP 02004b7be2) Odpowiedz

coraz więcej tego złodziejstwa,No szok Powiat garwoliński to Trzeci Świat