Rozrywka

Studniówka maturzystów z LO na Długiej

Dodano:
garwolin - Studniówka maturzystów z  LO na Długiej

W sobotę 3 lutego, w Domu Weselnym w Nowym Pilczynie, swój wspaniały bal przeżyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Na zaproszenie maturzystów przybyli przedstawiciele władz powiatu i miasta Garwolin. Te piękne chwile zostały uwiecznione na fotografiach i nagraniach wideo. Małą próbkę zdjęć prezentuje fotograf Robert Graff i portal Kuriergarwolinski.pl.

Część oficjalną rozpoczęli uczniowie LO, którzy powitali maturzystów i wszystkich przybyłych gości, podkreślając jednocześnie wyjątkowość uroczystości w roku ważnych dla szkoły i Polski jubileuszy.
- Dzisiejszy wieczór jest dla nas szczególny. To właśnie dziś uświadamiamy sobie jak szybko czas upłynął nam w szkolnych murach. Już za 3 miesiące staniemy przed dotychczas najważniejszym egzaminem w naszym życiu – mówili uczniowie. Licealiści wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli i wychowawców oraz rodziców za wsparcie przez lata nauki.

Następnie głos zabrała dyrektor LO Joanna Ostrowska: - Jak napisał Jan Kochanowski „Zawżdy tak bywało, gdy na sto dni nauk zostało, wielce godni żakowie biesiadowali na zdrowie”. By tradycji stało się zadość spotykamy się dzisiaj na pięknej uroczystości (...) Ten wieczór to wydarzenie jedyne i niepowtarzalne, wpisane w rok jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Kochani maturzyści, za 80 dni matura. Od wyników egzaminu uzależnione będą wasze życiowe wybory i przyszłość (…) Walt Disney napisał przepiękne słowa: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego dokonać”. Wierzę, że spełnicie swoje marzenia, jeżeli włożycie w realizację swych pragnień serce i pracę, to staną się one rzeczywistością (…) Życzę abyście odnaleźli swoje miejsce na świecie i zawsze mogli wracać w pięknych wspomnieniach do LO na Długiej. Liczę też na was. Mam nadzieję, że staniecie się najlepszymi ambasadorami naszej szkoły. A dzisiaj jest dzień zabawy. Mam nadzieję, że ten bal będzie dla was niezapomnianym przeżyciem i że pozostanie na zawsze miłym wspomnieniem młodości – mówiła do zgromadzonych uczniów dyrektor Joanna Ostrowska.

REKLAMA:


Kilka ciepłych słów do młodzieży i zgromadzonych gości skierował też starosta Marek Chciałowski: - Trzy lata temu wybraliście szkołę - wymarzoną, tę jedyną. Wybraliście Liceum im. Marszałka Piłsudskiego, szkołę wartości (…) Dziś chcę wam pogratulować dobrego wyboru. Chcę podziękować rodzicom, że was wspierali w tym wyborze, nauczycielom za tę pracę wychowawczą nad kształtowaniem wartości i dydaktyczną, która przygotowuje was do matury. Za chwilę bardzo ważny egzamin – matura, myślę, że to taka przepustka do przyszłości, ale w życiu będziecie zdawać wiele egzaminów (…) Życzę połamania piór na maturze, dobrych wyników, które otworzą wam przyszłość – mówił włodarz, po czym życzył uczniom udanej zabawy na studniówce.

– Czas szybko mija a ten napis przypomina, że do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu zostało jeszcze 100 dni i aż 100 dni, które należy dobrze wykorzystać, żeby przygotować się do egzaminu dojrzałości, otrzymać lepsze oceny i dostać się na wymarzone kierunki studiów. I tego z całego serca wam życzę(…) Oddajcie się dobrej zabawie, w przyszłości, bądźcie dobrymi ambasadorami swojej szkoły – mówił do młodzieży burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

Życzenia dobrej zabawy i udanego startu w przyszłość, uczniom złożyli też: ks. Piotr Mazurek, przewodnicząca samorządu uczniowskiego Weronika Gora i przedstawiciele rodziców.

Część oficjalną zakończył uroczysty polonez, a studniówkowe szaleństwo, przy muzyce, którą zapewnił zespół Eden trwało niemal do białego rana.

Zdjecia od 1 do 52 wykonał Robert Graff. Dziękujemy!. Zdjęcia od 53 do 101 Kuriergarwolinski.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 101

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.