Wiadomości

Powiatowy Dzień Seniora za nami

Dodano:
garwolin - Powiatowy Dzień Seniora za nami

W środowe popołudnie, 31 stycznia 2018 roku, sala kinowa garwolińskiego CSiK-u „pękała w szwach”. Na zaproszenie starosty garwolińskiego przybyli seniorzy m. in. z Łaskarzewa, Maciejowic, Miastkowa Kościelnego, Garwolina, Trojanowa, Żelechowa i z innych miast i gmin naszego powiatu. To ponad 280 osób, aktywnych, twórczych, którzy swoje pasje przekuwają na działanie. Spotkanie było łącznikiem pokoleń - z jednej strony na scenie młodzi uczniowie, aktorzy, przyszli kucharze, którzy przygotowywali

poczęstunek, a z drugiej osoby starsze, piewcy tradycji, niosący na co dzień ciepło i zrozumienie.Podczas środowego spotkania starosta garwoliński Marek Chciałowski mówił:
-  Patrzymy dziś na ludzi statecznych (…) na was - na ludzi, którzy mają bagaż wiedzy, doświadczenia w sercu, mają ogromne przesłanie, które starają się każdego dnia puścić w świat.
Myślę, że jak widzę państwa kreatywność, zapał, twórczość, państwa aktywność, to wiele młodych ludzi musiałoby się mocno od państwa uczyć i nie wiem czy dorównałoby państwu tak szybko w działaniu.


Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie przygotowali wspaniały montaż słowno - muzyczny.  - Swoim wystąpieniem chcemy dać odczuć naszym seniorom jak bardzo jesteście dla nas ważni i potrzebni - podkreślili na początku.

Podczas tej części spotkania można było usłyszeć m. in. takie przeboje jak: „Milion róż”, „Malowany dzbanku”, „Radość najpiękniejszych róż”, „W żółtych płomieniach liści” i wiele innych. Seniorzy czynnie włączali się w śpiew piosenek często z ich lat młodości.

REKLAMA:


Następnie za sprawą aktorów z naszych lokalnych teatrów: Rękawiczka, O!Mamy i Uniwersytetu Trzeciego Wieku widownia mogła przenieść się w krainę krasnoludków i królewny Śnieżki. Wyreżyserowany przez Izabelę Rękawek spektakl, który tego dnia miał oficjalną premierę, wywołał uśmiech i rozbawienie wśród zacnej publiczności.

Nic więc dziwnego, że obie części - zarówno muzyczna jak i teatralna, zostały nagrodzone owacjami na stojąco.

Tego dnia nie mogło zabraknąć życzeń dla seniorów, które złożyli starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski oraz burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i Beata Pasternak – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. W powiatowym spotkaniu uczestniczyli ponadto Teresa Bąk - członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego, Małgorzata Antolak - dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie oraz dyrektorzy szkół powiatowych. Święto kojarzy się z upominkami, których tego dnia także nie zabrakło.

garwolin-starostwo.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 78

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.