Wiadomości

Ruszyła Liga Przedmiotowa

Dodano:
garwolin - Ruszyła Liga Przedmiotowa

Już po raz siódmy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych będzie rywalizowała w konkursach przedmiotowych w Powiatowej Lidze Przedmiotowej. We wtorek 6 lutego 2018 r. 13 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych stanęło do walki rozwiązując niełatwy test z biologii. Tym samym w Liceum im. J. Piłsudskiego w Garwolinie oficjalnie zostały zainaugurowane tradycyjne naukowe zmagania, które od lat cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród uczniów.

We wtorkowe przedpołudnie 13 uczniów klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych przez 120 minut rozwiązywało test składający się z 52 pytań.

Poprzez ligę przedmiotową uczniowie podjęli wspaniałą przygodę z biologią. Jak się okazało, wielu z nich wiąże swoją przyszłość właśnie z tym przedmiotem, poprzez studia na takich kierunkach jak: biotechnologia, pielęgniarstwo czy dietetyka.

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników VII Ligii Przedmiotowej starosta garwoliński Marek Chciałowski pogratulował młodzieży już zdobytej wiedzy. - Każda olimpiada przygotowuje do życia szkolnego oraz poszerza wiedzę i umiejętności – podkreślał.
- Wszyscy jesteście już zwycięzcami, bo dotarliście do powiatowego etapu. A pytania, na które musieliście odpowiadać, na pewno nie były łatwe – mówił.

Rywalizacja o tytuł najlepszego biologa w powiecie była dosyć wyrównana, o czym świadczą chociażby przyznane dwa miejsca III.

REKLAMA:


Zwycięzcami VII Ligii Przedmiotowej zostali:
1. Mateusz Kędzior – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. B. Westerplatte w Garwolinie
2. Sylwa Majsterek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie
3. Paulina Filiks, Weronika Tratkiewicz – Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela w Żelechowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk starosty pamiątkowe dyplomy oraz upominki, zaś zwycięzcy ponadto wspaniałe nagrody. Koordynatorem Ligi z ramienia Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego w Garwolinie - gospodarza konkursu, była pani Hanna Jaskuła.

Powiatowa Liga Przedmiotowa to konkurs, który zmusza uczniów do poszerzania swoich horyzontów, do wykraczania ponad obowiązujący poziom w programie szkolnym. Uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, a także przygotowują się do przyszłych zmagań na maturze. Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

garwolin-staroswo.pl, orp. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.