Wiadomości

1,3 mln zł na drogi w powiecie

Dodano:
garwolin - 1,3 mln zł na drogi w powiecie

1,3 mln zł trafi z budżetu Mazowsza na przebudowę drogi powiatowej nr 2246W Stara Wieś-Wólka Dłużewska-Parysów w miejscowości Parysów - odcinek ul. Kozłowskiej i skrzyżowanie z ul. Książęcą i ul. Kościuszki w połączeniu z drogą powiatową nr 1314W Parysów-Puznówka-Jaźwiny Wsparcie na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych właśnie ruszyło. Ponad 100 mln zł z budżetu Mazowsza trafi łącznie do trzydziestu sześciu powiatów. Dziś wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa

mazowieckiego Elżbieta Lanc podpisały kolejnych sześć umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach siedleckim, łosickim, sokołowskim, węgrowskim, garwolińskim i mińskim. Trafi do nich w sumie ponad 16,5 mln zł.- Inwestycje w budowę i modernizację dróg to zawsze bardzo kosztowne projekty, które pochłaniają większość budżetów samorządów lokalnych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć powiaty w realizacji tych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Co ważne, udało nam się dofinansować wszystkie zgłoszone przez starostwa projekty, czyli w sumie 36 odcinków dróg - podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Nabór wniosków w ramach programu "Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu" trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

- Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych to powrót do programów realizowanych przez samorząd województwa kilka lat temu. Zaczynamy od wsparcia dla powiatów. Na ten cel zarezerwowaliśmy ponad 100 mln zł. Środki te będą mogły być wydatkowane w tym i w przyszłym roku - mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

REKLAMA:


Dzisiaj umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisało sześć powiatów. Powiat garwoliński otrzyma ponad 1,3 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2246W Stara Wieś-Wólka Dłużewska-Parysów w miejscowości Parysów - odcinek ul. Kozłowskiej i skrzyżowanie z ul. Książęcą i ul. Kościuszki w połączeniu z drogą powiatową nr 1314W Parysów-Puznówka-Jaźwiny.

Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Wiele udało się zrobić m.in. dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 na mazowieckie drogi trafiło ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.