Wiadomości

Złote gody mieszkańców miasta i gminy Garwolin

Dodano:
garwolin - Złote gody mieszkańców miasta i gminy Garwolin

Kilkanaście par z terenu miasta i gminy Garwolin obchodziło dziś złote gody. Podczas uroczystości zorganizowanej z tej okazji w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, medale od prezydenta Andrzeja Dudy parom, które przeżyły razem 50 lat, wręczyli: burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kołodziej.

- Złote gody to w naszej tradycji jubileusz obchodzony szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na państwa z podziwem i chylimy przed wami głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, a nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i biernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. 50 lat temu w sali ślubów złożyliście państwo swobodne oświadczenie woli o wstąpieniu w związek małżeński. Przyrzekliście sobie państwo uroczyście, że zrobicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne i szczęśliwe – mówiła Agnieszka Kołodziej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Kierownik złożyła życzenia jubilatom i poinformował ich, że ich postawę docenił prezydent RP Andrzej Duda, przyznając im medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Po wprowadzeniu Agnieszki Kołodziej nastąpiła dekoracja zgromadzonych par, a po dekoracji głos zabrał burmistrz Garwolina i Tadeusz Mikulski: - Jubileusz pożycia małżeńskiego 50 lat, złote gody to znaczny czas, w którym doświadczyliście Państwo różnych zdarzeń. My możemy się od was uczyć. Wychowaliście kolejne pokolenie, które tworzy, buduje nasze miasto, nasz kraj. To jest powód do zadowolenia, do satysfakcji. Życzę zdrowia i wszelkiej społeczności – mówił włodarz.

REKLAMA:


- Państwo wiedzą, że w małżeństwie są różne chwile – łatwe i trudne, ale państwo je wszystkie z głową do góry pokonali i mam nadzieję, że również pójdę w wasze ślady. Życzę, żeby takie miłe chwile jak dzisiaj towarzyszyły wam na co dzień, żeby ta pociecha z dzieci z wnuków była coraz większa i żeby zdrowie dopisywało, żeby móc się tym wszystkim cieszyć – mówił wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

W wydarzeniu udział wzięli burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i przewodnicząca rady gminy Garwolin Iwona Pluta.

Na uroczystość zaproszenie otrzymały 24 pary, ale nie wszystkie mogły dzisiaj przybyć. Wyróżnieni przez prezydenta zostali: Marianna i Ryszard Błażejczyk, Barbara i Jan Borkowscy, Zofia i Ryszard Borowy, Kazimiera i Bronisław Boryń, Aleksandra i Stanisław Dawid, Barbara i Eugeniusz Dąbrowa, Anna i Jan Głaszczka, Teresa i Józef Głaszczka, Alicja i Edward Głażewscy, Maria i Ireneusz Głośniccy, Teresa i Wacław Grążka, Jadwiga i Mieczysław Janiec, Marianna i Marian Jarzyna ,  Elżbieta i Aleksander Kryspin, Mirosława i Mieczysław Krzyśpiak, Marianna i Roman Makulec, Stanisława i Jan Miazga, Alicja i Tadeusz Michalik, Halina i Bolesław Mikulscy, Barbara i Wiesław Mikulscy, Marianna i Bronisław Mucha, Barbara i Stanisław Nastaj,  Eugenia i Jan Nowiccy oraz Krystyna i Stanisław Pałyska.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 41

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kompleks polityczny (, #IP 373a6b8fa2) Odpowiedz

Oj.oj już kampania się zaczęła i niektórym adwersarzom pan Marka puszczają nerwy. Przewodniczący Rady Gminy i Miasta byli oficjalnie zaproszeni. Uroczystość była wspaniała.I to jest najważniejsze, a nie kompleksy na tle innych osób.

(, #IP 3bb952ea1b) Odpowiedz

Ja rozumiem - wójt z burmistrzem. Ale po kiego tam jego ekscelencja przewodniczący rady miasta?? Bo się pokazać chciał?? Niech się pokaże na drogach powiatowych albo na drogach miejskich, których nie potrafi/nie jest w stanie doprowadzić do normalnego stanu?!