Wiadomości

Pytania o remont Dobrej mogą wyprowadzić z równowagi

Dodano:
garwolin - Pytania o remont Dobrej mogą wyprowadzić z równowagi

Wczoraj zapytałem burmistrza Garwolina o trzy inwestycje drogowe: budowę obwodnicy Garwolina od Niecieplina do restauracji McDonald’s (więcej niebawem) oraz modernizacje ulic: Dobrej i Rataja. O pierwszej inwestycji włodarz chętnie odpowiadał mimo, że miasto nie jest jej wykonawcą. Natomiast pytanie o ulicę Dobrą i ulicę Rataja nie było mile widziane. Do rozmowy, nieproszony o zdanie włączył się przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, który po usłyszeniu słowa „Dobra”, aż kipiał ze złości.

Sprawa ul. Dobrej zdaniem przewodniczącego jest poruszana zbyt często.Podczas wczorajszej uroczystości złotych godów dla par z terenu miasta i gminy Garwolin, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski bardzo chętnie dzielił się z jubilatami informacjami na temat już przeprowadzonych inwestycji i planów inwestycyjnych wokół miasta (nowa droga od Niecieplina).

W wolnej chwili, po przemówieniach i oficjalnej części wziąłem burmistrza na bok i dopytałem o nową obwodnicę Garwolina biegnącą od drogi krajowej nr 76 do McDonalda. Na to pytanie włodarz chętnie udzielił odpowiedzi. Według wstępnych informacji inwestycja ma być wykonana przez GDDKiA do 2022-2023r. (więcej niebawem). Natomiast, kiedy na prośbę mieszkańców i przedsiębiorców mających swoje punkty usługowo-handlowe przy ul. Dobrej oraz mieszkańców ul. Rataja przeszedłem do pytań o te dwie ulice, burmistrz nie dawał mi dokończyć pytania. Ostatecznie dowiedziałem się, że na ulicę Dobrą samorząd przeznaczy 20 tys. zł z rezerwy budżetowej. Na części nawierzchni ma być wykonana nakładka asfaltowa, a na części tylko łatanie dziur. Pismo w tej sprawie dostali pod koniec stycznia przedsiębiorcy mający swoje lokale przy Dobrej. Natomiast kompleksowej modernizacji uwzględniającej odwodnienie, póki co nie będzie. Ul. Rataja będzie równana w ramach bieżącego utrzymania dróg. Mieszkańcy tej ulicy też nie mogą liczyć na modernizację.

REKLAMA:


Do rozmowy włączył się niepytany o zdanie przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, któremu nie spodobały się moje pytania: - Zapyta pan się pana Mazurka radnego, on 8 lat tutaj, wie pan tutaj rządził. Jego pan zapyta. Dlaczego się pan nie zapyta go? Co przez 8 lat robił? Przez 8 lat był radnym i co? 8 lat człowiek był w radzie – grzmiał przewodniczący rady.

W ten sposób można zbyć każde pytanie o inwestycje.

W moją stronę przewodniczący rzucił jeszcze komentarz: - Dostał tutaj zlecenie i tu pisze o tej Dobrej.

Wielokrotnie na naszym portalu informowaliśmy o miejskich inwestycjach jak: budowa zbiornika retencyjnego, budowa hali sportowej przy ZS nr 5, czy budowa budynku szatniowego. Pisaliśmy też o modernizacjach dróg: ul. Senatorskiej, czy Nadwodnej, a także inwestycjach miejskiej spółki PWiK. Miasto bezsprzecznie ma wiele sukcesów na koncie. Ale o Dobrą i Rataja można pytać tylko raz, a najlepiej wcale.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 503e1d1a80) Odpowiedz

Czy to prawda, że na Bema w nocy po remoncie chodnika ustawiono nowe znaki drogowe niezgodne z zatwierdzonym planem = organizacją ruchu? Chodziło o skrzyżowania równoległe,aby Nauka Jazdy miała gdzie ćwiczyć. Czy to tylko przypadek czy może stoją za tym korzyści dla tych co są odpowiedzialni za kontrolę prawidłowości oznakowania dróg w mieście? Co na to Przewodniczący?

wybory (, #IP 84f1caf5cd) Odpowiedz

Bzdura!

Tadeusz Mikulski (, #IP 179247135b) Odpowiedz

I tak wygra te wybory. Czemu sie tak podniecacie. A Dobra czy Bema to nie jest caly Garwolin. Jak by mysla tylko o Dobrej to by nie bylo Zbiornika, Hali sportowej , Budynku Szatniowego i wiele innyxh ulic w Garwolinie. I 10 ulic zamiast jednej ktora i tak wybierze Mazurka. O co kopie kruszyc o folklor w Radzie😄😄😄

Gosc (, #IP dee1d5f73a) Odpowiedz

Pewnie bez tadka żyć niepotrafisz dupowlazie albo równo z jego końcem nastąpi twuj koniec skończy się kolesiostwo i szemrane układy.

Gosc (, #IP 6676aebb51) Odpowiedz

Z czego się cieszysz chyba w wojsku nigdy niebyles i niewidziales co się dzieje w jednostkach wojskowych wybór byłego wojskowego na burmistrza to najgorsza pomyłka oni niemaja pojęcia o prowadzeniu czego kolwiek i gardza ludźmi to najgorszy wybór z możliwych a długi tego miasta jeszcze twoje prawnuki będą spłacać.

Gosc (, #IP c8f8f360bd) Odpowiedz

Co się dziwicie garwolin to miasto bagienne a włodarze to całkiem z innej bajki wyrwani.

Ulica Bajkowa to samo (, #IP 668bede73e) Odpowiedz

Część ulicy posiada niedawno wykonaną nawierzchnię asfaltową i chwała za to bo nie dało się zupełnie żyć. Zabawa się zaczyna na jej końcowym odcinku. Jest to kawałek ulicy w stronę rzeki. Teraz na wiosnę tragedia, zwłaszcza jak popada. Do Urzędu można dzwonić 100 razy. Owszem miły Pan z Urzędu Miast, od tych spraw, informuje za każdym razem jak się zadzwoni, że mają w planach te doły po kolana zasypać i trochę to wyrównać i na tym się kończy. Te obiecanki słyszę od grudnia. Problem w tym, że tutaj w każdą środę jest meksyk, bo jeździ tędy na rynek cała chmara samochodów, które niszczą tą drogę, powodując doły, itd. Niestety my musimy tedy jeździć cały czas po tych dołach. I płacimy za kosztowne naprawy samochodów. Naprawdę trudno uwierzyć, że nie da się z tym coś zrobić. Nawet posypać jakimś żwirem, aby było podłoże mocniejsze i się te doły nie robiły tak szybko. Chyba nie dożyję czasów, aby osoby pracujące w tych Urzędach naprawdę dbały o dobro mieszkańców za co biorą kasę.

Hejt (, #IP 35b0096ecf) Odpowiedz

Ha ha ha dawno już nie było tyle hej tu... wygląda na to, że wybory się zbliżają i nie będzie to czysta kampania wyborcza

to prawda (, #IP 267bc30edb) Odpowiedz

Dobrze, że pan redaktor rzetelnie opisuje to, co widzi. Na tym właśnie polega dziennikarstwo, a nie służenie władzy. Wraz z obiektywnymi informacjami wzrasta zainteresowanie czytelników i być może zaangażowanie w sprawy swoich gmin.

Bezstronna (, #IP a9ee1f223e) Odpowiedz

Człowieku, czy ciśnienie atmosferyczne na półkule mózgowe ci wpłynęło. Gdzie w tym portalu obiektywność. To jedyny bodaj portal w okolicy, który właśnie nie grzeszy obiektywnością a artykuły są tendencyjne. Przykłady można mnożyć

Do "bezstronnej" (, #IP b8499a0686) Odpowiedz

Te bezstronna, myślisz, że jak się tak podpiszesz to ludzie uwierzą, że jesteś bezstronna pani radna z TG? Gdyby nie ten PiS na który tak plujecie to byście mieli teraz znacznie większy deficyt w budżecie. Ale dobrze, że wychodzą teraz wasze prawdziwe intencje, bo przcież trep z LWP i syn milicjanta nigdy się tak naprawdę z PiSem nie dogadają.

Fekal (, #IP 52cd773c24) Odpowiedz

Powiedz, ty nawiedzona osobo, kto w Radzie Miasta Garwolina reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Otóż N I K T. Takie rządząca partia posła Woźniaka ma poparcie w Garwolinie. Ulica Dobra nie jest jedyną w mieście, która wymaga naprawy ale na wszystko potrzeba czasu a nie kłótni. Uważacie że jak portal KG zacznie bić pianę to przyspieszy to bieg spraw inwestycyjnych. SDG rządziło przez 8 lat i co to teraz niech siedzą cicho.

walter (, #IP 62210b1185) Odpowiedz

w radzie miasta nie ma nikogo z PIS bo zarząd PIS nikogo nie wystawił zabrakło członków, a rodzinka z pseudo zarządu się bała startować by nie było pośmiewiska z poparciem społecznym

swieta prawda (, #IP 89b25f8635) Odpowiedz

100/100

ul. dobra - raczej ul. bezdroże (, #IP ac59f09e7e) Odpowiedz

ul. Dobra jest w fatalnym stanie. Dziura na dziurze i dziurą pogania. Tylko przed wywiadówką w szkole nr 2 został wysypany żwir, który dawno juz zniknął, jak to podsypka. Sprytne posunięcie - wysypanie żwiru przez zebraniem szkolnym:) Inwestycje są tylko w centrum miasta - i na os. Działki, gdzie już była utwardzona nawierzchnia, a dzięki radnej z działek wylano asfalt, chyba także pod kątem klientów jednej z hurtowni na ul. Lelewela. A reszta ludzi dalej chodzi i jeżdzi po dziurach, błocie, glinie... To już na wsi są lepsze drogi.

podobienstwo jest (, #IP 5dc1e9699e) Odpowiedz

Był kiedys taki milicjant jonczak co chodził po nocach po obejściach ludzkich i sprawdzał czy ktoś robi na lewo kiełbaskę ,lub szyje kożuszek a czasami uzywał pały milicyjnej na młodych ludzi. Czy to nie ktos z rodziny pana Przewodniczącego???. Maniery i słownictwo podobne

Mieszkańcy zostali oszukani (, #IP 6abd9ec71d) Odpowiedz

Burmistrz Mikulski na spotkaniu przed poprzednimi wyborami wraz ze swoim konkurentem Markiem Jańcem, które odbyło się w SP nr 2 z udziałem mieszkańców ul. Dobrej i Rataja obiecał, że jak wygra wybory to ulica Dobra będzie zrobiona. Jak powiedział, że obiecał, to powiedział. Oczywiście słowa nie dotrzymał i teraz śmieje się mieszkańcom ul. Dobrej w twarz - mam nadzieją, że to jego ostatnia kadencja. Wiem, że radny Mazurek starał się od lat o wykonanie tej drogi i dziwię się panu Przewodniczącemu, że tak kpi z tej sprawy. Żenada, że mamy takich włodarzy.

pismak (, #IP 4f3dbabbde) Odpowiedz

Zauważyliście że pisowski portal KG bije pianę na zamówienie. A Adrian toruje sobie drogę do TVP Info bo tam takie gwiazdy dziennikarstwa są mile widziane.

TYLKO BÓG MOŻE NAS SĄDZIĆ (, #IP fdc4968ca7) Odpowiedz

Myśle że mieszkancy Garwolina nie są , aż na tyle ułomni żeby wybrali NIEZALEŻNEGO JURCZAKA na Burmistrza co mozna to mozna ale żeby sami sobie strzelać w Kolano ?? Nikt chyba na pana J nie zagłasuje , chyba że znów na swojej klatce daszek wymieni żeby ludzia zyło sie lepiej .... hehe Pozdrawiam

(, #IP 74be8ac87e) Odpowiedz

To będzie zależało jakich będzie miał konkurentów bo jeśli znów będzie to jakiś opowiadacz bajek o ogromnym Azja medical center czy jak to tam było to już teraz może być pewien wygranej.

Ubywatel (, #IP 179247135b) Odpowiedz

Pewnie znowu pan nie nagral tej wypowiedzi. Bedzie 2:1 w Sadzie za takie oszczerstwa. Skad Pan bieze te bujdy? Nie byl Pan na sesji a P. jonczak i burmistrz mowili oficjalne co bedzie robione w tym roku. Bijesz pan redaktor piane. I bedzie Pan ja spijac.

Drogówka (, #IP 254af4790c) Odpowiedz

Marek, ale redaktorek pojechał Ci równo.

Niech się tłumaczą. (, #IP f801a0227e) Odpowiedz

Na ptasie trele i inne bzdury była kasa a na drogi nie ma.Nowego przedszkola też nie budują chociaż jest bardzo potrzebne. Za to na niepotrzebną kolejną wielką salę gimnastyczną to miliony się znalazły. Takich mamy włodarzy.

(, #IP 58711cda62) Odpowiedz

Niestety, w mojej ocenie ten artykuł jest mało obiektywny. Być może Pan Przewodniczący dotknął Pana Redaktora podczas rozmowy, ale to nie uspwiedliwia doboru nieaktualnych zdjęć odpowiadających za to intencjom piszącego. W treści też przebija się osobiste zaangażowanie. Im mniej obiektywizmu w dziennikarstwie tym mniej rzetelne informacje...

Dobra (, #IP 8d40010978) Odpowiedz

Jakby na Dobrej mieszkał ktoś z rodziny burmistrza to już dawno by była zrobiona tak jak Senatorska i Nadwodna.

Mieszkaniec dobrej (, #IP adeceba9bc) Odpowiedz

I bardzo dobrze zrobił pan jańczak. Niewygodne pytania to sobie w domu lub sklepie można zadawać a demokracja polega na tym, że nie wolno władzy kontrolować jeszcze raz brawo panie jańczak

eee? (, #IP d771986fe1) Odpowiedz

a demokracja polega na tym, że nie wolno władzy kontrolować Czy my żyjemy w różnych państwach? Przecież jedną z funkcji władzy ustawodawczej jest kontrola władzy wykonawczej. Wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mogą kontrolować sądy administracyjne, wojewodowie a nawet Prezes Rady Ministrów. No i na końcu przecież każdy wójt, burmistrz i prezydent może być odwołany przez mieszkańców w referendum lokalnym. Podobnie jest z przedstawicielami władzy ustawodawczej. Proponuje zapoznanie się z ustawami o samorządach lokalnymi, a potem wysuwaniem argumentów że nie można kontrolować władzy. A demokracja polega na tym że: źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli). Pozdrawiam.

On nie nasz (, #IP 7428806182) Odpowiedz

Musi jakiś murzyn albo ...w kanalizacji pracuje

(, #IP 951ca50df1) Odpowiedz

ul kosciuszki od skrzyzowania w strone warszawy po prawej stronie chodnik tez tak wyglada to przeciez centrum miasta a wczoraj dostalam podwyzszony podatek od dzialalnosci gospodarczej lewa strona kosciuszki a prawa to roznica ja dawne niemcy odgrodzone murem a wszyscy placimy slone podatki zwlaszcz od wynajmu

chodnik Kościuszki (, #IP 373a6b8fa2) Odpowiedz

Przecież w tym roku będzie wykonany. A o ul. Dobrą niech zadba radny z tego okręgu.

Brawo (, #IP f7cd10e929) Odpowiedz

Brawo dla redaktora. Oto chodzi w dzienikarstwie lokalnym, żeby nie być posłusznym wobec władzy, ale mieć własny rozum i interweniować w sprawach ważnych dla lokalnych społeczności. Brawo, wiecej takich artykułów.

My (, #IP 254af4790c) Odpowiedz

Dlaczego takich pytań nie zadaje redaktor burmistrzom czy wójtom związanym z PiSem. Bo Kurier Garwoliński jest pisowskom tubom propagandową.

Tak jest (, #IP 7428806182) Odpowiedz

To nie są święte krowy ale mają służyć a sługa coś oznacza .

Przewodniczący (, #IP 08745182f8) Odpowiedz

Ten Pan zawsze i wszędzie swoje trzy grosze wpycha. Pytany czy nie pytany zawsze uszczypliwy i arogancki. Szajba już mu odbija bo za wszelką cenę chce dopchać się na stanowisko Burmistrza. Taki facet ordynus nie może nas reprezentować. Gdyby dostał się co nie daj Panie Boże na Burmistrza to cały Garwolin będziemy mieli w dziwnych barierkach odgradzających nikomu nie potrzebnych a wręcz zagrażających bezpieczeństwu. Wielka pomyłka że mamy takiego PRZEWODNICZACEGO Rady Miasta

Młody (, #IP 21d0f5f169) Odpowiedz

Arogancki czy jaki tam inny niech se będzie tylko dlaczego osiedla Rataja które istnieje już ponad 30Lat nie ma porządnej drogi każdy z nas kto tam mieszka płaci podatki i chyba zasługuje na porządny dojazd do domu...

(, #IP 0f61fffc47) Odpowiedz

Przykro czytać. Jak tvn i reszta politycznie poprawny dzienikarz z pis. Chlopak pisz dla Nie albo dla wyborczej.

Dobra (, #IP ab8b77976a) Odpowiedz

Pan Jonczak to,rzadkiej klasy inteligent

uważny (, #IP 510f643b3b) Odpowiedz

I właśnie Panie J chyba przerżnął Pan wybory.....

S17 (, #IP d375490cd5) Odpowiedz

Miałem okazję uczestniczyć kiedyś w podobnym spotkaniu. Burmistrz i Jończak przechwalali się ...budową drogi S17. Tak,jakby to oni wyszarpali z budżetu pieniądze na jej budowe,a nie była ona realizowana z programu GDKiA. Ja przyznam,że wstyd mi za obu

czas zrobic z panami (, #IP c47cd33747) Odpowiedz

mam nadzieje ze garwolaki zrobia panom dobrze po wyborach. sprzedali dromos firme ktora miala zagwarantowane inwestycje i teraz nie ma komu robic i za co , a teren sprzedany za bezcenn 1 milion .. zgroza kiedy ktos za to odpowie . moze Pan Ziobro musi sie dowiedziec co dzieje sie w tym miescie bez przyszlosci z fontanna bez wody w centrum miasta