Rozrywka

Elżbieta Rogaczewska-Czępińska -prawnik -fotograf

Dodano:
garwolin - Elżbieta Rogaczewska-Czępińska -prawnik -fotograf

Elżbieta Rogaczewska-Czępińska, z wykształcenia prawnik, razem z mężem od kilkunastu lat zamieszkuje na terenie lasu w Wildze. Od kilku lat fotografia jest jej pasją. W związku z tym, że przyrodę ma w zasięgu ręki, zwierzęta często są bohaterami jej zdjęć. Fotografuje też krajobrazy. Cały czas się uczy, stara się robić zdjęcia coraz ładniejsze, ciekawsze, bardziej artystyczne, przez co jej prace już zostały zauważone na konkursach fotograficznych. W niedzielę 4 lutego mieszkańcy powiatu

garwolińskiego i goście hotelu Las Woda w Wildze mogli oglądać jej zdjęcia na wystawie fotograficznej.W niedzielę 4 lutego w hotelu Las Woda w Wildze mieszkańcy powiatu garwolińskiego i goście hotelowi mieli okazję poznać fotograf Elżbietę Rogaczewską – Czępińską i obejrzeć jej zdjęcia na specjalnej wystawie przyrody. Spotkanie otworzyła Iwona Łaszcz, prezes hotelu, która przywitała zgromadzonych gości i przedstawiła artystkę.

Elżbieta Rogaczewska-Czępińska pochodzi z Warszawy. Po odejściu na wcześniejszą emeryturę wyjeżdżała za granicę. -  Tam się zaczęło. Chciałam oddać to co widziałam, a ta małpka-aparat niekoniecznie sprzedawała to w sposób właściwy.  Zainwestowałam w sprzęt fotograficzny i zaczęłam się edukować, najpierw sama, potem odbyłam kilka kursów fotograficznych. Uczestniczę w zajęciach klubów fotograficznych. Uczę się u takich fotografów jak Marek Waśkiel, czy Michał Mrozek. Z czasem zaczęłam się czuć pewniej w tym co robię i moje prace zaczęły być dostrzegane – mówi o sobie.

Elżbieta Rogaczewska-Czępińska, choć fotografuje od 7 lat, może już się pochwalić kilkoma osiągnięciami. Zdjęcie liska zatytułowane „Nie wyspałem się” zostało nagrodzone drugim miejscem na międzynarodowym festiwalu „Wizje natury” w Izabelinie. Otrzymała też drugą nagrodę Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Fotografów Przyrody.

Wiele zdjęć pani fotograf powstało niedaleko jej miejsca zamieszkania. Elżbieta Rogaczewska-Czępińska podejmuje też działania, by przyciągnąć zwierzęta jak najbliżej jej domu, co czasem ma zabawne konsekwencje. -  Powiesiliśmy budkę lęgową dla sowy, którą słyszeliśmy. Chcieliśmy mieć ja bliżej domu. Tymczasem budkę zajęło siedem wiewiórek. To nie są wiewiórki jak w warszawskich Łazienkach, przez co pierzchały, ale kilka zdjęć udało mi się wykonać – mówiła pani fotograf.

REKLAMA:


Elżbieta Rogaczewska-Czępińska oprócz tego, że często fotografuje przy okolicznych łąkach i stawach bogatych w ptactwo, wyjeżdża też nad Stawy Milickie w zachodniej Polsce i jeździ za granicę. Żeby wykonać dobre zdjęcia, musi poświęcać na to dużo czasu i zakradać się do zwierzyny, czołgając się. W swojej pracy z aparatem zwraca uwagę na pogodę, wschody i zachody słońca oraz krajobrazy. Zawsze pasjonowało ją malarstwo i urzekały kolory, dlatego lubi fotografować w kolorze. Na zdjęcia woli jeździć sama. Nie chce, żeby inni robili takie zdjęcia jak ona. Dąży do tego, żeby jej zdjęcia były oryginalne, jedyne, niepowtarzalne.

Kolejnym wzywaniem, które sobie stawia pani Elżbieta jest fotografia faktu, dlatego utrzymuje kontakty z Michałem Mrozkiem – dokumentalistą.

Elżbieta Rogaczewska-Czępińska wykonuje zdjęcia Canonem 6D. Korzysta z obiektywów amatorskich i profesjonalnych jak: Tamron150-600mm F4-5.6, Canon 100-400mm, obiektywów szerokokątnych F2.8, 50mm F1.2. Zdjęcia robi w RAW-ach, a potem dokonuje niewielkiej korekty w Lightroomie.

Za kilka dni leci do Indii, a w marcu z grupą fotografów wybiera się do Islandii.

Kilka zdjęć udało jej się sprzedać, ale fotografia to dla niej w dalszym ciągu kosztowna pasja.

Była to kolejna wystawa pani prawnik-fotograf. Miejmy nadzieję, że po wyjazdach zagranicznych będą kolejne.

Prace Elżbiety Rogaczewskiej-Czępińskiej można oglądać TUTAJ, oraz w galerii poniżej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 50

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.