Ciekawe tematy

Garwolińska drogówka dysponuje nowym laserowym miernikiem TrueCAM z możliwością zapisu obrazu video w trakcie całego cyklu pomiaru

Dodano:
garwolin - Garwolińska drogówka dysponuje nowym laserowym miernikiem TrueCAM z możliwością zapisu obrazu video w trakcie całego cyklu pomiaru

Garwolińska drogówka dysponuje nowym laserowym miernikiem TrueCAM z możliwością zapisu obrazu video w trakcie całego cyklu pomiaru. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na zarejestrowanie wykroczeń, bez konieczności zatrzymywania kierującego. Wczoraj, dwóch kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym – to 23 latek z powiatu garwolińskiego i 27-latek z powiatu puławskiego.

Pomiar prędkości dostawczego mercedesa, pędzącego w stronę pełniących służbę policjantów wskazał ponad 100km/h. Kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu puławskiego, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Chwilę później na „celowniku” policjantów znalazło się kolejne szybko jadące auto. Tym razem był to dostawczy ford, który pędził z prędkością 101 km/h czyli o 51 km/h za dużo. Autem kierował 23-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Na kierowców obu aut policjanci nałożyli wysokie mandaty oraz punkty karne. Kierującym również zostały zatrzymane prawa jazdy na czas 3 miesięcy. Garwolińska drogówka od początku roku zatrzymała 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

REKLAMA:


- Wiadomym jest, że na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, jednak poprzez odpowiednie zachowania i szacunek do zasad ruchu drogowego oraz odpowiednią technikę kierowania pojazdami, możemy zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, własne i innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci apelują, aby przede wszystkim kierowcy ściągali nogę z gazu, a przed wyjazdem sprawdzali oświetlenie, ilość płynu do spryskiwaczy oraz zadbali o jakość opon w swoich pojazdach. Pieszych i rowerzystów natomiast zachęcamy do używania wszelkiego rodzaju odblasków, które mają niebagatelny wpływ na poprawę ich widoczności na drodze, co w bezpośredni sposób przekłada się na ich bezpieczeństwo – apelują policjanci z KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bzdury (, #IP c55c12c2d9) Odpowiedz

To nic innego jak lti 20-20 wyposażony w kamerę . Jakoś na strzelaniu z 20 m trafić nie potrafią a laserem 100/100 i to z 300-400m . Po co im to jak przecież iskry zawsze bezbłedne były ? Te urządzenia przebadano na 70-90 m bez i z statywem i na tyle mogą używać a używają i z 500m .Bardzo dobrze że ma kamerę to obnaży ich niewiedzę .

nowy laser (, #IP fd8349ac60) Odpowiedz

Przy takim sprzęcie to chyba nawet egon nie będzie miał nic do powiedzenia jak go zatrzymają za przekroczenie prędkości.

UltraLyte (, #IP 2747bf193f) Odpowiedz

Jeżeli to coś działa podobnie jak UltraLyte, czyli jest bardzo dobrym urządzeniem dla geodetów, czyt. dalmierzem, a nie faktycznym prędkościomierzem, to nawet ten zapis video nic im nie da i taki pomiar będzie można zakwestionować. Czekam na jakieś pomiary nieruchomych obiektów ;) Zresztą w Lublinie już udowodniono, że PolCam w nieoznakowanych radiowozach nie mierzy prędkości auta poruszającego się przed radiowozem, tylko średnią prędkość radiowozu, więc o czym mowa.