Wiadomości

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc z wizytą w gminie Sobolew

Dodano:
garwolin - Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc z wizytą w gminie Sobolew

12 lutego na zaproszenie wójta Andrzeja Koszutskiego oraz przewodniczącego rady gminy Sobolew Karola Marcinkowskiego wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w towarzystwie posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka odwiedziła gminę Sobolew. Celem wizyty roboczej marszałek była chęć poznania specyfiki gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności.

Wicemarszałek wzięła udział w spotkaniu z samorządowcami oraz władzami gminy Sobolew.  W trakcie spotkania poruszono problemy związane z kwestiami modernizacji linii kolejowej nr 7 oraz trasy S17, które przebiegają przez teren gminy i w bezpośredni sposób oddziałowywują na codzienne życie mieszkańców okolicznych miejscowości. Dyskutowano o możliwościach i perspektywach pozyskania funduszy zewnętrznych na dalszy rozwój gminy oraz planowanych inwestycjach. Wśród pytań znalazły się również kwestie związane z obecną pracą parlamentu i procedowanymi ustawami.

REKLAMA:


Parlamentarzyści, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T .Kościuszki w Sobolewie poprowadzili dla uczniów lekcję wiedzy o społeczeństwie. Wizytowali również PSP im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie. Wizyta robocza była również okazją do zwiedzania zabytkowego kościoła pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie, który w niedalekich planach wymagał będzie generalnego remontu.

Dzień zakończyło spotkanie i odwiedziny członków miejscowego Zespołu Ludowego  w świetlicy Gminnego Domu Kultury w Gończycach.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

JAKA TAM WIZYTA ROBOCZA ........ (, #IP 75d304dfb0) Odpowiedz

Jaka tam wizyta robocza. PiS-lamcy zaczęli kampanię wybiorczom.