Ciekawe tematy

Obwodnica Pilawy coraz bliżej

Dodano:
garwolin - Obwodnica Pilawy coraz bliżej

Zarząd Województwa Mazowieckiego będzie inwestorem odpowiedzialnym za budowę obwodnicy Pilawy i wiaduktu kolejowego w Pilawie. Samorząd zabezpieczył środki finansowe na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę wiaduktu wraz z obwodnicą Pilawy – informuje burmistrz miasta i gminy Pilawa.

- Kiedy otrzymaliśmy pierwsza dokumentację do uzgodnienia związaną z modernizacją linii kolejowej, niestety w dokumentacji nie było wiaduktu w Pilawie, a tym bardziej obwodnicy - mówi burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. - Odbyłam wiele spotkań, przeprowadziłam wiele rozmów z przedstawicielami kolei na temat konieczności budowy wiaduktu Pilawy i obwodnicy drogi wojewódzkiej. Z nowym prezesem Kolei doszliśmy do porozumienia, zadeklarował, że mogą rozważyć budowę wiaduktu, ale jeżeli Samorząd Województwa podejmie się budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej, biegnącej przez środek Pilawy – mówi włodarz.

Burmistrz również w rozmowach z marszałkiem województwa i na posiedzeniach Zarządu Województwa Mazowieckiego przedstawiała problem komunikacyjny miasta Pilawa, związany z przebiegiem linii kolejowej oraz wskazywała na konieczność budowy wiaduktu i obwodnicy.

Inwestorem będzie Zarząd Województwa Mazowieckiego

W grudniu 2016 roku podjęte zostały działania mające na celu wpisanie tego zadania do kontraktu wojewódzkiego, co daje szansę na sfinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. - Od tego czasu rozmowy nadal były prowadzone, rozważano, kto powinien być inwestorem zadania, czy inwestor wykona wiadukt, czy może wiadukt razem z obwodnicą. Ostatecznie, w ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Mazowieckiego postanowił, że będzie inwestorem całego zadania i zabezpieczył środki finansowe na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę wiaduktu wraz z obwodnicą Pilawy – mówi Albina Łubian.

REKLAMA:


Procedura związana z uzyskaniem pozwoleń ma potrwać około dwa lata, a dokumentacja powinna być wykonana w 2020 roku, żeby zadanie mogło zostać sfinansowane z Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego. Prace związane z opracowaniem dokumentacji powinny wkrótce się rozpocząć.

Mieszkańcy gminy Pilawa mieli pewne obawy, co do tego gdzie będzie usytuowana obwodnica. Burmistrz zapewnia, że obwodnica powstanie poza obszarem zabudowy: - Oczywiście zapewne będą zaproponowane trzy wersje przebiegu obwodnicy, ale my będziemy popierać wersję zgodną z zapisem w Studium Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pilawa, czyli poza terenem zabudowy, zgodnie z prośba mieszkańców miasta.

Po realizacji zadania, droga wojewódzka w granicach miasta, zapewne zostanie przekazana w zarząd Miastu i Gminie Pilawa, ale to jeszcze odległa przyszłość. Należy mieć nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się wiaduktu i obwodnicy Miasta Pilawa.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

obwodnica nie taka zla... (, #IP 96d6328e06) Odpowiedz

Jako mieszkaniec miasta uważam, że obwodnica to trafna decyzja, zobaczycie będzie dobrze.

sam wiadukt ok.ale obwodnica? (, #IP 6fc7d92f28) Odpowiedz

Mieszkanka (, #IP 50b4fdb7e5) Odpowiedz

Szkoda, że pani burmistrz nie bierze pod uwagę walorów przyrodniczych. Człowiek niszczy przyrodę jedną decyzją. Co z żurawiami, kaczkami, bażantami, bocianami. Przecież tam, gdzie ma biec ta obwodnica sarny i inne dzikie zwierzęta mają swój dom, każdego dnia można je tam obserwować. Ale znów mamona bierze górę nad tym, co powinno być naszym dobrodziejstwem i spuścizną na potomnych.

Mieszkaniec (, #IP f618cba1d4) Odpowiedz

Szkoda że nie mieszkasz przy ul. Aleja Wyzwolenia i nie słyszysz codziennego hałasu jadących samochodów od czwartej rano do późnych godzin wieczornych, albo nie wdychasz spalin z samochodów stojących przez jedenaście godzin przed przejazdem, albo nie widzisz dzieci które chcą przejść przez przejście do szkoły, ale nie mogą bo mało który samochód zatrzymuje się żeby je przepuścić. Rozumiem że bardzo ważne są żabki i bocianki ale myślę że ważniejsi są ludzie.

(, #IP b335bf7476) Odpowiedz

Większych głupot dawno nie czytałem.

mieszkanie (, #IP c662446c8a) Odpowiedz

Widocznie jesteś statystycznym Polakiem i mało czytasz

mieszkaniec niestety Łaskarzewa (, #IP 96d6328e06) Odpowiedz

Ale masz problemy, jak chcesz możemy się zamienić, ja jestesm byłym mieszkańcem Pilawy, niestesty działki nie miałem tam żadnej to nie mogłem tam zostać, teraz żyje w Łaskarzewie, koło targu, to jest dopiero masakra.

Pilawa umrze (, #IP 67d51dfeff) Odpowiedz

Jedyna myśl która mi sie nasuwa to taka że przez zamknięcie przejazdu dla samochodów na wyzwolenia i puszczenia wszystkiego bokiem Pilawa umrze gospodarczo. Firmy będą uciekać.czy to tak dobrze to nie wiem.....

(, #IP b335bf7476) Odpowiedz

Czyli według ciebie lepiej żyć w ciągłym hałasie i wdychać spaliny.

(, #IP 1de7457cef) Odpowiedz

u was najwiecej jest smogu z waszych kominow a nie ze spalin samochodowych

Tak jak Garwolin miał umrzeć (, #IP ae8ddb6748) Odpowiedz

przez obwodnicę. Weź nie pleć.

(, #IP cbf073133f) Odpowiedz

Nie porównujmy garwolina do Pilawy... Mało ktora firma dlugo się utrzymuje a jak wiekszasc ludzi pojedzie objazdami to jak niby maja być klienci zauważ że wszystkie firmy są przy wyzwolenia. Pila2a się fajnie rozbudowywuje ale mysle, że wszystko albo stanie albo firmy vędą uciekać. To moje zdanie jako mieszkanca.

aaa (, #IP 6f12974326) Odpowiedz

Ile ty tych firm masz przy wyzwolenia?? bo tak probuje sie doliczyc i wielu nie ma, poza sklepami akzo na przemyslowej, prawie ze juz w puznowce, ideeko to samo, arbol przemyslowa wsyztsko w bok

mieszkaniec (, #IP c662446c8a) Odpowiedz

Też się nad tym zastanawiałem i poza sklepami nic nie znalazłem

.... (, #IP 50b4fdb7e5) Odpowiedz

Nie każdemu ta lokalizacja będzie odpowiadała.