Ciekawe tematy

Mieszkanie na rynku pierwotnym lepsze jako inwestycja?

Dodano:
garwolin - Mieszkanie na rynku pierwotnym lepsze jako inwestycja?

Mieszkanie może być bardzo dobrą inwestycją – zanim jednak zdecydujesz się na taki nabytek, pamiętaj o tym, że nie każda nieruchomość będzie mogła przynieść spore zyski. Czy lepiej poszukiwać jej na rynku pierwotnym czy wtórnym?

Zakupienie mieszkania jako inwestycji jest przyszłościowym rozwiązaniem – nieruchomości zasadniczo nie tracą tak bardzo na wartości, możemy też od razu zacząć zarabianie, gdy wystawimy mieszkanie na wynajem. W większości przypadków nie powinniśmy mieć również trudności z jego sprzedażą, gdy będziemy chcieli odzyskać pieniądze z nawiązką.
 
Jednak nie każde mieszkanie będzie mogło dać inwestorowi wysokie zyski. Najważniejsze w tym przypadku jest przede wszystkim jego położenie, ponieważ to ono w największej mierze wpływa na cenę. Jeśli interesują cię przynoszące zyski mieszkania rynek pierwotny Warszawa to bardzo dobra propozycja.
 
Mieszkania w dużych miastach, na przykład w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy we Wrocławiu są wprawdzie drogie, ale z drugiej strony możemy też zarobić na nich najwięcej. Ceny nieruchomości – zarówno pod kątem kupna, jak i wynajmu, są w tych miastach najwyższy. Również sprzedaż nie będzie trudna i z łatwością powinniśmy znaleźć kogoś zainteresowanego.
 
Czy jednak zawsze warto kupować nowe mieszkanie? Pod tym względem wiele zależy od tego, gdzie będzie się ono znajdowało. Tutaj także lokalizacja jest ważna. W wielu dużych miastach, na przykład w Warszawie, w centrum znajdują się głównie mieszkania używane, a tym samym dość drogie. Zatem kupno nowego mieszkania na obrzeżach i przeznaczenie go na wynajem nie przyniesie nam takich samych zysków.
 
Warto więc poszukiwać takich lokali, które znajdują się w miarę blisko centrum albo są dogodnie z nim połączone – wtedy nie będziemy mieli trudności ze znalezieniem zainteresowanych osób i możemy zażyczyć sobie też większą opłatę.
 
Zatem nowe mieszkanie jako inwestycja to dobry wybór – pamiętajmy jednak o kwestii związanej z jego lokalizacją. To ona wpływa na koszty oraz na zainteresowanie, dlatego najlepiej poszukiwać nieruchomości w przyszłościowej, dobrej lokalizacji. To się opłaca!

Artykuł sponsorowany