Rozrywka

Wspomnienie Powstania Styczniowego w Sobolewie

Dodano:
garwolin - Wspomnienie Powstania Styczniowego w Sobolewie

25 lutego 2018 r. Gminny Dom Kultury wraz z Klubem Seniora „Pogodni” zainicjował cykl spotkań poświęconych obchodom 100. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Sobolew. Pierwsze spotkanie dotyczyło wspomnień z Powstania Styczniowego.

Program dla licznie zgromadzonych mieszkańców rozpoczął się od wykładu dr Mirosława Matoska pt. „W mundurze i sutannie”. Bardzo ciekawy wykład o działaniach partyzanckich na ziemi garwolińskiej i łukowskiej okraszony był licznymi ilustracjami i fotografiami.

Po wykładzie odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im.  Henryka Sienkiewicza w Sobolewie pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Jolanty Lewandowskiej.  Montaż przeplatany był pieśniami patriotycznymi śpiewanymi przez Alicję Kasperczyk i Dominikę Talarek.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kilku popularnych  pieśni patriotycznych oraz prezentacją własnej poezji patriotycznej przez mieszkankę Wilgi Bożenę Węgrzynek. Kolejne spotkanie zaplanowano na 4 marca.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.