Sport

Garwolin był stolicą cheerleadingu (wideo)

Dodano:
garwolin - Garwolin był stolicą cheerleadingu (wideo)

W sobotę 3 marca, jak co roku zgodnie z tradycją Garwolin na jeden dzień stał się stolicą polskiego cheerleadingu. Ponad 500 tancerzy z całej Polski rywalizowało w dwóch turniejach. Jeden to kwalifikacyjny, drugi to Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2018, który od wielu lat jest rozgrywany w naszym mieście.

 -  W związku z tym, że tancerzy uprawiających  ten rodzaj sportu z roku na rok przybywa walne zgromadzenie PSCH zdecydowało iż od 2018 roku po  raz pierwszy w historii cheerleadingu polskiego przeprowadzony zostanie Turniej Kwalifikacyjny dla duetów Pom Dance i Cheer Dance do XXI Mistrzostw Polski 2018 – Chorzów 2018. Do Garwolina przyjechało 80 duetów z całego kraju – mówi Zofia Kisiel, organizatorka turnieju.

Oprócz turnieju kwalifikacyjnego przeprowadzono tego dnia również Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders  z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2018. Do tego turnieju stawiły się 24 zespoły.

Organizatorami turnieju byli: Polskie Stowarzyszenie  Cheerleaders, MG-T UKS „NO NAME”  i  Centrum Sportu I Kultury w Garwolinie. Patronat nad turniejami  objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego,  Starosta Powiatu Garwolińskiego i Burmistrz Miasta Garwolin.

Turniej sponsorowali: Elżbieta Woźniak Sionek – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,  Starostwo Powiatu Garwolińskiego, Urząd Miasta w Garwolinie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Garwolinie,  Katarzyna i Tomasz Szczypkowie,  Powiatowa Spółdzielnia Spożywców  „Społem”, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo Handlowa  „Samopomoc Chłopska” , MG-T  UKS „NO NAME” i rodzice tancerzy.

- Miło było nam powitać panią Elżbietę Woźniak Sionek, wielką sympatyczkę naszych przedsięwzięć , która oglądała zmagania tancerzy do końca, pana Dariusza Napiórkowskiego dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, starostę powiatu garwolińskiego pana Marka Chciałowskiego, burmistrza miasta Garwolin pana Tadeusza Mikulskiego i  przedstawicieli Rady Miasta Garwolin: panią Jadwigę Wilbik i Grażynę Makulec,  prezesa Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders pana Bartosza Penkalę, zastępcę prezesa Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders panią Annę Polatowską Zegar,  dyrektora  i zastępcę dyrektora Zespołu Szkół w Miętnem panią Lillę Nawrocka i Hannę Pyzę, panią Katarzynę Szczypek, dawnych naszych tancerzy, rodziców i  dziadków tancerzy  oraz sympatyków cheerleadingu – mówi Zofia Kisiel.

Kwalifikacje duetów do MP 2018 przeprowadzono w dywizji Pom Dance w konkurencjach Elite i Premier. Inaczej mówiąc dla tancerzy zaawansowanych i mniej zaawansowanych oraz dla dywizji Cheer Dance w konkurencjach Freestyle Pom, Jazz i Hip Hop.

O godzinie 16.00 odbyło się oficjalne otwarcie obu turniejów. Na początek uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem zatańczyli poloneza.
- Z wielkim wzruszeniem patrzyłam na swoich tancerzy. Myślę, że z wielką dumą patrzyły na swoich wychowanków pani Lilla Nawrocka i pani Hanna Kownacka Dyrektorki ZS w Miętnem. Korowód prowadził  prezes PSCH Pan  Bartosz Penkala, który tańczył z cheerleaderką z DTS, w drugiej parze kroczyła pani Anna Polatowska Zegar, wiceprezes PSCH  z uczniem ZS - komentuje Zofia Kisiel.

Oficjalnego otwarcia obu turniejów  dokonali:  Napiórkowski  - dyrektor  delegatury  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Bartosz Penkala.

Sobotnie wydarzenie trwało ponad 12 godzin.
- Zawody mogliśmy zorganizować tylko przy udziale wielkiej liczby osób. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali nam przy organizacji tego wydarzenia.  Konferansjerkę prowadziła Magdalena  Mikos - mama jednej z tancerek i Kasia Królik - wieloletnia naszą tancerką,  która z cheerleadingiem rozstała się w ubiegłym roku. Grafikę dyplomów opracowała Weronika Piskała - mama tancerki, a wydrukowała Katarzyna Szczypek -mama jednej z gimnastyczek naszego Klubu,  oczywiście nieodpłatnie. Muzykę odtwarzał Michał Kisiel, sympatyk cheerleadingu – mówi Zofia Kisiel.

Dyplomy otrzymały wszystkie duety  i zespoły. Medale otrzymały pierwsze trzy duety i  trzy pierwsze zespoły, puchary zaś otrzymały pierwsze trzy zespoły.
Zofia Kisiel, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 142

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.