Sport

Zwycięstwa biegaczy w Wiązownej

Dodano:
garwolin - Zwycięstwa biegaczy w Wiązownej

4 marca odbył się w Wiązownej tradycyjny, 38. Półmaraton, który otwiera sezon biegów długich w Polsce. W tej międzynarodowej imprezie wystartowało ponad 2 200 uczestników oraz prawie 200 uczniów w biegach młodzieżowych. Właśnie w nich bardzo udanie wystąpili młodzi biegacze Wilgi Garwolin, zdobywając 3 złote i 2 srebrne medale.

W biegu szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów zwyciężyła Aleksandra Borkowska – SP Pilczyn, przed Eweliną Kucharską  – SP w Uninie. Wśród chłopców na tym samym dystansie, po efektownym finiszu, triumfował 13-letni  Michał Głowala – SP w Rudzie Talubskiej.

Gimnazjaliści mieli do pokonania 1500 metrów. Agata Szaniawska z Gimnazjum Powiatowego  w Garwolinie zdobyła w tym biegu medal srebrny, Olga Świesiulska  z Głoskowa była piąta, a Karolina Kucharska z Unina szósta. Wśród chłopców zwyciężył z ogromną przewagą uczeń Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie – Adam Makulec.

Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy  i medale wręczał m.in.  brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, kajakarz Władysław Zieliński.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Luiza (, #IP b2ad6e9918) Odpowiedz

A ja myślałam, że impreza odbywała się w Wiązownej. A tu okazuje się, że we Wiązownej. A pan redaktor bezmyślnie przepisuje.