Wiadomości

Joanna Kos-Krauze i Witold Wieliński gościli w PCKiP

Dodano:
garwolin - Joanna Kos-Krauze i Witold Wieliński gościli w PCKiP

W siedzibie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbyło się spotkanie profilaktyczne adresowane do młodzieży ze Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica w Miętnem. Uczestniczyła w nim m.in. autorka filmu "Plac Zbawiciela".

Tematem przewodnim było zjawisko przemocy w rodzinie, jego uwarunkowania emocjonalne i społeczne. Omówiono aspekt prawny ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu pomoc osobom pokrzywdzonym, wskazano instytucje i miejsca niosące pomoc. Dla uświadomienia i przybliżenia tego jakiej krzywdy doznają osoby dotknięte przemocą zaprezentowano film "Plac Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze.

Po filmie zaproszono do rozmowy reżyserkę oraz aktora występującego w filmie Witolda Wielińskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać twórczość Joanny Kos-Krauze, specyfikę pracy autora filmu i aktora. Z dużym zaciekawieniem przysłuchiwali się relacji o prawdziwych motywach powstania filmów "Dług" i "Plac Zbawiciela", dowiedzieli się także o skutkach społecznych tych filmów. Młodzi uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z twórcami filmu, dopytać o interesujące ich kwestie.

Wydarzenie było okazją do przybliżenia ważnego problemu społecznego jakim jest przemoc w rodzinie oraz poznania wielkich osobowości polskiego kina. Organizatorami spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Zespół Szkół im. St. Staszica w Miętnem oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Lawacka propaganda (, #IP 3945895059) Odpowiedz

Czy ma ktoś może nagranie jej wypowiedzi. Jeśli opowiadała tam takie głupstwa jak w programie Dzień dobry tvn gdzie mówiła że szariat w Polsce nie był by problemem na co nawet lewak Marcin Meller zareagował że przesadziła to młodzież się niczego mądrego na tym spotkaniu nie dowiedziała.

urażony - nawiedzony (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

No to jak Jaro się dowie, że oglądasz TVN to masz ..... Następny awiedzony. Nie był, nie widział, nie słyszał ale jest urażony. Spróbuj z lekarzem, może coś poradzi.

sodoma i gomora (, #IP a277497d31) Odpowiedz

Dopuszczono się tam haniebnych obelg!

Hańba (, #IP a277497d31) Odpowiedz

Co to za żenada... Chrzaniła babka lewackie głupoty i nic więcej. Obraziła szkołę. Uraziła uczucia religijne uczniów To było bluźnierstwo!!!!

(, #IP 1c8272e26f) Odpowiedz

Nie było odważnych żeby zareagować?

Oooooooo... (, #IP 510f643b3b) Odpowiedz

A czy, bez wywierania presji, uczniowie poczuli się urażeni ? Wreszcie ktoś normalny zrobił im wykład a tu od razu larum. Przecież to świecka szkoła, prawda ?

(, #IP 3945895059) Odpowiedz

chyba normalny inaczej

Bajki (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Nic dodać nic ująć .. Jak panowie w kieckach opowiadają bajki w ŚWIECKIEJ szkole to wszystko jest ok. Pozdrawiam zdrowo myślących.

. (, #IP a21df86b5c) Odpowiedz

To z tradycji katolicka szkoła. Ty chyba nie wiesz o czymowisz To nie byl wykład tylko pracuje mózgów

Nie .... (, #IP 510f643b3b) Odpowiedz

mieszaj tradycji z KK. Jeszcze są szkoły świeckie. Dlatego te drugie mają w nazwie katolickie. Kto chce w nich się uczyć lub pracować to tam idzie. A kto chce być w normalnej szkole bez doktryny KK uczy się w nich. Chyba, że aktualny reżim zwali oświatę na kler to będzie bez dyskusji. NIE łamcie konstytucji.

religia (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

A religia to ... nie pranie mózgów?

A (, #IP 47e0ddabdd) Odpowiedz

Pranie mózgów robi PSL