Wiadomości

Policjanci z Karczewa dzięki współpracy z KPP w Garwolinie zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę i odzyskali skradziony samochód

Dodano:
garwolin - Policjanci z Karczewa dzięki współpracy z KPP w Garwolinie zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę i odzyskali skradziony samochód

Policjanci z Komisariatu w Karczewie podjęli skuteczne działania pościgowo blokadowe, po informacji od swoich kolegów z Garwolina, że przez powiat otwocki ucieka mężczyzna, który jedzie skradzionym dostawczym autem. W wyniku błyskawicznie podjętej interwencji i pościgu za uciekinierem, funkcjonariusze z zespołu patrolowo interwencyjnego karczewskiego komisariatu, zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyznę przekazano następnie policjantom z Garwolina,

którzy przedstawili mu zarzuty karne: kradzieży samochodu, jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze.Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął pilne zgłoszenie z Garwolina, że na terenie gminy Wilga skradziono dostawczego fiata ducato. Jak wynikało z przekazanego komunikatu, samochód miał jechać przez powiat otwocki drogą wojewódzką nr 801.

Drogą radiową wszystkie patrole w powiecie otwockim, otrzymały informację o skradzionym samochodzie. Rozpoczęły się działania pościgowo blokadowe.

Poszukiwany samochód zauważyli policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Karczewie, kiedy sprawdzali miejscowość Sobienie Jeziory. Stróże prawa dali sygnał kierowcy, aby zatrzymał się. Ten jednak zignorował te znaki i fiat ducato przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu niespełna jednego kilometra, radiowóz zajechał drogę uciekinierowi. To był już koniec ucieczki.

REKLAMA:


Mundurowi obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że podejrzany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Następnie karczewscy policjanci przekazali zatrzymanego i odzyskane auto mundurowym z Garwolina.

49-latek kiedy już wytrzeźwiał, to usłyszał trzy zarzuty karne: kradzieży samochodu i jazdy nim w stanie nietrzeźwości oraz zarzut zignorowania policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.