Wiadomości

Olimpiada wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości

Dodano:
garwolin - Olimpiada wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości

W dniu 27 lutego w świetlicy wiejskiej w Grabinie odbyła się kolejna edycja Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorami Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie O/Siedlce.

 Na wstępie zebranych powitał Marian Janisiewicz, wójt gminy Łaskarzew, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, świadczące o ogromnej popularności tego rodzaju przedsięwzięć.

Po zapoznaniu z regulaminem olimpiady 80 kobiet z terenu gminy Łaskarzew przystąpiło do rozwiązywania testu zawierającego 40 pytań. Panie musiały wykazać się wiedzą z zakresu: przedsiębiorczości na wsi, funduszy unijnych, turystyki wiejskiej, unowocześniania gospodarstwa domowego, estetyki zagrody wiejskiej.

W komisji zasiedli: Henryka Borkowska z MODR w W-wie O/Siedlce, Hanna Gaładyk - koordynator olimpiady z Powiatowego Zespołu Doradców rolniczych w Garwolinie, Marian Janisiewicz - wójt gminy Łaskarzew oraz Jerzy Błachnio - przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew.

REKLAMA:


Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja wyłoniła laureatki: I miejsce – Monika Piecek z Sośninki, II miejsce – Izabela Gajewska ze Starego Helenowa i III miejsce – Małgorzata Dębek z Łaskarzewa.
Komisja przyznała także 6 wyróżnień.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd gminy, natomiast wszystkie pozostałe uczestniczki olimpiady otrzymały nagrody pocieszenia w postaci artykułów gospodarstwa domowego.

Gminną olimpiadę uświetniły występy artystyczne młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej z Krzywdy oraz z Zespołu Szkół z Izdebna.

Po zakończeniu rywalizacji był czas na kawę, herbatę, wspaniałe słodkości, a także na ciepły posiłek przygotowany przez mieszkanki wsi Grabina oraz Budel.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 73

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.