Wiadomości

Pomóżmy pani Ewelinie i jej synowi

Dodano:
garwolin - Pomóżmy pani Ewelinie i jej synowi

23 lutego mieszkanka Rudy Tarnowskiej Ewelina Pal i jej syn stracili dom. Zostały im tylko rzeczy, które mieli na sobie w dniu pożaru. Dzięki ludziom dobrego serca pani Ewelina i jej syn Antoni mają zabezpieczone podstawowe potrzeby. Do tej pory to pani Ewelina pomagała innym. Dziś sama potrzebuje pomocy. Na końcu artykułu podajemy informacje jak w łatwy sposób można pomóc rodzinie.


23 lutego przed godz. 7.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Rudzie Tarnowskiej.
- Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty jest parter i poddasze budynku, a mieszkańcy opuścili go samodzielnie. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego oraz podaniu prądów wody do wnętrza budynku, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu. Ponadto strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce budynku, która uskarżała się na złe samopoczucie. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP – informował w dniu zdarzenia st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP.

REKLAMA:


Pomóżmy im zacząć od nowa!

- Pomoc dla pani Eweliny i jej syna koordynuje Fundacja Tętniące Życiem. – Ewelina na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy. Założyła fundację „Ale jestem”. Pomogła wielu ludziom, a teraz złożyło się tak, że sama tej pomocy bardzo potrzebuje. Umocnijmy Ewelinę w wierze, że dobro wraca – zachęca Agnieszka Sadowska-Janiec, która wraz z Barbarą Jarzyną założyła Fundację Tętniące Życiem.

Na chwilę obecną najpilniejsze potrzeby pani Eweliny i Antoniego zostały zabezpieczone. Dla poszkodowanej w pożarze rodziny można przekazywać ewentualnie środki czystości i kosmetyki. Pani Ewelina z synem przebywa teraz u koleżanki. Dzięki natychmiastowej reakcji władz gminy Wilga w najbliższych dniach pogorzelcy przeniosą się do mieszkania zastępczego, które zapewnił p.o. wójta gminy Robert Chychłowski.

Pani Ewelinie i Antoniemu można pomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji Tętniące Życiem 46 9210 0008 0017 9849 2000 0010 z dopiskiem „Pomóżmy im zacząć od nowa” lub wrzucając pieniądze do puszek, które pojawią się w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach.

Placówki, które chciałyby umieścić u siebie puszkę, proszone są o kontakt pod adresem fundacja@tetniacezyciem.pl. W najbliższym czasie planowane są także zbiórki w kościołach.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP f78d59ea12) Odpowiedz

dosyć tego kłamstwa dom Agaty a nie Eweliny.Dla Eweliny ważniejsze wakacje w Egipcie niż dach nad głową.Bez honoru ,Dla kogo zbiórka ZASTANÓWCIE SIĘ.Niech się rozliczy z fundacji.