Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 11 marca 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 11 marca 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


6 marca 2018 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie
O północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie usunięciu sadzy z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczył zastęp OSP Żelechów. Działania trwały ponad dwie godziny.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Anielowie
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Anielowie, gdzie samochód ciężarowy marki Scania, z naczepą zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Strażacy zaopatrzyli ranę dłoni u kierującego pojazdem oraz kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podoblin
Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podoblin, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Maciejowice.

7 marca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Janówek, gm. Żelechów

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janówek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Ford Focus. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Żelechów.

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi
Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody oraz wykonaniu otworu oddymiającego w poszyciu dachu. Po ugaszenia pożaru przystąpiono do usuwania słomy z poddasza. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w Rudzie Talubskiej
Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, gdzie samochód osobowy Volkswagen Transporter uderzył w drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do pasażera znajdującego się w pojeździe, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Reducinie
Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Reducinie, gdzie samochód osobowy marki Honda Civic zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła i odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Unin.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Tarnowskiej
Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, gdzie samochód osobowy Citroen Xsara zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

10 marca 2018 r.
 
Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Puznówce

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Nisan Almera i Skoda Fabia. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdami udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

11 marzec 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Rębkowie

Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rębkowie, gdzie samochód osobowy seat cordoba zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Nowej Krępie, gm. Sobolew
Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Nowej Krępie, gdzie samochód osobowy Volkswagen Sharan zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującej i po ewakuacji z pojazdu przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kominiarz (, #IP fb0bf91542) Odpowiedz

I jak zawsze w kronikach jakiś zapalony komin. I to błędne myślenie, że dopóki się pali to komina nie trzeba czyścić. A wystarczy zadbać wcześniej o swój dom.