Sport

St. sierż. Marcin Wrona w drużynie fair play

Dodano:
garwolin - St. sierż. Marcin Wrona w drużynie fair play

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego przy udziale Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie i Burmistrza Gminy i Miasta w Sianowie, zorganizowały trzecie już Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „ Koszalin - Sianów 2018”. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zostali policjanci reprezentujący Garnizon Mazowiecki.

Sportowe zmagania rozpoczęły się w piątek 9 marca. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Mecz finałowy wyłonił zwycięzce zawodów. I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i to ona wróciła z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji. II miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zajęli dobre IV miejsce, a zawodnicy z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie miejsce V.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został policjant z KWP w Katowicach. Królem strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP w Poznaniu, a drużyną grającą fair play, została KWP zs. w Radomiu (w której grał policjant z Posterunku Policji w Łaskarzewie - st. sierż. Marcin Wrona).

Nagrody dla zwycięzców wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie kom. Marcin Pilarczyk, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Sianów Marcin Posmyk oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął Komendant Główny Policji nadinsp.dr Jarosław Szymczyk. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy woli walki, a zwycięzcom końcowego sukcesu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.