Rozrywka

Taneczne Grand Prix Polski w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie już w ten weekend

Dodano:
garwolin - Taneczne Grand Prix Polski w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie już w ten weekend

To już w ten weekend 17-18 marca! Taneczne Grand Prix Polski w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie, to druga co do wielkości po mistrzostwach Polski impreza taneczna w Polsce. Na turniej przyjadą najlepsze pary taneczne z całej Polski.

W sobotę od godziny 10.00 do 18.00 wystąpią w tańcach standardowych i latynoamerykańskich zawodowi tancerze. Występy podzielono na trzy bloki taneczne: I, II i III w zależności od stopnia zaawansowania. W II bloku możemy też liczyć na występy dorosłych par w tańcach standardowych. W bloku III swoje umiejętności zaprezentują najlepsi tancerze.

- Szacujemy, że Grand Prix Polski i Ogólnopolski Turniej Tańca Garwolin 2018 przyciągnie do Garwolina około 500 par z całej Polski. Na turnieju w panelach sędziowskich zasiądą specjaliści z całego kraju. W zależności od kategorii wiekowej będą zwracać uwagę na rytmikę par, zgranie w parze oraz techniczny sposób wykonywania układów tanecznych. Wyraz artystyczny oraz wygląd pary również odgrywa ogromną rolę w odbiorze tancerzy na parkiecie. Z rundy do rundy przechodzi zawsze połowa par – mówi Piotr Kordaszewski, organizator turnieju.
- Do finału kwalifikuje się 6 najlepszych par w danej kategorii wiekowej. Sędziowie oceniając finalistów w trakcie tańca, zwracają uwagę na szczegóły, które zadecydują o wygranej. Każdy taniec trwa do 2 minut – dodaje Piotr Kordaszewski.

-  W niedzielę między godz 8.00 a 14.00 garwolińska hala przywita najmłodszych wychowanków Studia Ruchu Kordaszewscy. W tej części turnieju swoje umiejętności pokaże ponad 400 młodych tancerzy. Po tych występach znów wystąpią profesjonaliści – mówi Piotr Kordaszewski.

Po tym wydarzeniu znów wystąpią najlepsi tancerze.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania ponieważ nagłośnieniem i oświetleniem hali zajmie się firma specjalizująca w tej dziedzinie. Cała oprawa turnieju oraz szczegóły, o które zadbali organizatorzy mają spowodować, że pary które pojawią się na turnieju w Garwolinie będą mogły się poczuć docenione za pracę jaką wkładają na treningach.

REKLAMA:


Sobotnią galę wieczorną poprowadzi znana wszystkim z telewizji Iwona Pavlović, która sprawi, że atmosfera turnieju będzie niesamowita.
Na turnieju w Garwolinie w dniach 17-18 marca widzowie mogą liczyć na wiele atrakcji artystycznych. Jedną z nich jest Daniel Chlibiuk - artysta, trener oraz członek zarządu Fundacji Sztukmistrze. Występami cyrkowymi zajmuję się od 12 lat. Sztuka ta jest dla niego pasją oraz sposobem na życie. Jego specjalnością jest akrobatyka na kole Cyra, akrobatyka partnerska oraz żonglerka. Na swoim koncie ma wiele występów w Polsce oraz za granicą.

Kolejną atrakcją turnieju w Garwolinie w dniach  17-18 marca jest Piotr „Stiff” Stefański. Jest to uznany muzyk ze Skarżysko-Kamiennej, lider zespołu S.I.E czyli Studium Instrumentów Etnicznych. Grupa podróżuje po Polsce i Europie koncertując, robiąc warsztaty i akcje performatywne.
Wykonują muzykę określaną jako psychofolk. Łączą transowość, liryczne teksty i minimalizm. Grają na instrumentach etnicznych różnych kultur, głównie są to bębny.
Udało się im wymyślić coś nowego, o co we współczesnej muzyce trudno.

Obaj panowie wystąpią w sobotni wieczór.
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.