Garwolin Sport

Dobry występ biegaczy Wilgi w Przełajowych Mistrzostwach Mazowsza

Dodano:
garwolin - Dobry występ biegaczy Wilgi w Przełajowych Mistrzostwach Mazowsza

Bardzo wymagające, górzyste i błotniste trasy, przygotowali organizatorzy dla uczestników Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Parku Kultury w Powsinie, a wzięło w nich udział ponad 400 uczestników z 42 klubów sportowych. Łącznie odbyło się 10 biegów w pięciu kategoriach wiekowych. Dobrze w tych trudnych warunkach zaprezentowali się młodzi lekkoatleci „Wilgi” Garwolin, którzy zdobyli 2 medale i wszyscy sklasyfikowani zostali w pierwszej dwunastce.

Srebrny medal na dystansie 3 km młodzików wywalczył Adam Makulec, a Agata Szaniawska zajęła III miejsce w biegu na 2 km. Warto nadmienić, że nagrody i medale wręczali medaliści olimpijscy – Tomasz Majewski /pchnięcie kulą/ i Jerzy Pietrzyk /4x400m/.

Pozostali biegacze zajęli miejsca:  Ewelina Kucharska – IV,  Aleksandra Borkowska VII, a Michał Głowala XII miejsce na 1 km dzieci. Ponadto Olga  Świesiulska była XII  na 1500m młodziczek i Jacek Febert jedenasty  na 3000m młodzików.

Następnym startem podopiecznych trenera Stanisława Buszty, będzie występ w międzywojewódzkich biegach przełajowych w Elblągu.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.