Wiadomości

Akcja krwiodawstwa „Spokrewnieni służbą”

Dodano:
garwolin - Akcja krwiodawstwa „Spokrewnieni służbą”

18 marca w godzinach od 9 do 13 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przy ul. Targowej 2A odbędzie się akcja krwiodawstwa w ramach ogólnopolskiej kampanii "spoKREWnieni służbą”.

Współorganizatorami akcji, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji są: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Garwolinie.

Inicjatywa związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski.

REKLAMA:


- Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do udziału w zbiórce krwi zachęcamy mieszkańców naszego powiatu. Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji wokół idei krwiodawstwa – mówi st.kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP w Garwolinie.

Koordynatorem akcji  z ramienia KP PSP Garwolin jest mł. bryg. Marek Włodarczyk.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

TYLKO CZYJĄ KREW PRZELALI ? (, #IP 660f46fb97) Odpowiedz

żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew - Tylko czyją krew? Współobywateli tak samo mówiących po polsku. Tak samo chodzących do kościoła. Chcących spokojnie żyć po gehennie hitlerowskiej okupacji.

Jesteś (, #IP ae8ddb6748) Odpowiedz

stalinowskim trollem.

aaa (, #IP cb66dc78f8) Odpowiedz

Nie, jest wolnym człowiekiem który ma takie samo prawo jak każdy inny mieć swoje poglądy i wyrażać swoje zdanie, bez strachu że zostanie publicznie zwyzywany. Pozdrawiam wszystkich zaślepionych w swoim punkcie widzenia bez szerokiego spojrzenia historii Polski

krew (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Napisał wszechwiedzący. A nie lepiej zainteresować się historią, popytać ludzi którzy pamiętają tamten czas i wówczas się wymądrzać. Ale w twoim przypadku myślę, że trzeba zacząć od .... lekarza.