Wiadomości

Kolejne spotkanie o przemocy

Dodano:
garwolin - Kolejne spotkanie o przemocy

W poniedziałek 12 marca w garwolińskim kinie odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne poświęcone problemowi przemocy w rodzinie. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Kinem Wilga oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemilogiczną w Garwolinie.

Prawie 400-osobowa grupa uczniów III klas gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych dowiedziała się o mechanizmach powstawania przemocy w rodzinie, uwarunkowaniach psycho-społecznych i czynnikach utrwalających to zjawisko.

Asp. Danuta Kalinowska prowadząca spotkanie szczegółowo omówiła wykroczenia i przestępstwa nacechowane zachowaniami przemocowymi. Młodym ludziom przybliżono procedury postępowania mające na celu eliminacje tego zjawiska oraz pomoc osobom pokrzywdzonym. Udzielono także informacji na temat instytucji niosących pomoc i dających wsparcie.

Dla uświadomienia jak ogromnym problemem jest przemoc w rodzinie i jak wielkie szkody niesie, zaprezentowano film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze pt. "Plac Zbawiciela".

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowała stoisko informacyjne na temat zagrożeń czyhających na młodzież.

zdjęcia: AS

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 23

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

przemoc (, #IP 7461ec570a) Odpowiedz

Na temat przemocy to raczej policjantów należy przeszkolić. Zróbcie najpierw u siebie porządek.

blondynka z warkoczem (, #IP 679dfc1948) Odpowiedz

100/100