Wiadomości

Mieszkaniec Borowia znęcał się nad matką

Dodano:
garwolin - Mieszkaniec Borowia znęcał się nad matką

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Zespołu ds. Prewencji w Borowiu zostali wezwani na interwencję. Zakończyła się ona zatrzymaniem 50-letniego mieszkańca gm. Borowie. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W niedzielę 11 marca dyżurny komendy w Garwolinie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że znęcanie się fizyczne i psychiczne trwa już od około 10 lat, a sprawcą jest jej syn. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 50-latek usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowo aresztu na okres trzech miesięcy.

Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.