Garwolin Sport

MOW Borowie ponownie wicemistrzem Polski! Piękne mistrzostwa w Borowiu

Dodano:
garwolin - MOW Borowie ponownie wicemistrzem Polski! Piękne mistrzostwa w Borowiu

W sobotę i niedzielę odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2018, rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. W eliminacjach wystąpiło 19 ośrodków. A do finału rozgrywanego w Borowiu awansowało 8 drużyn, w tym współgospodarze mistrzostw: MOW Borowie i MOW Wola Rowska oraz obrońca ubiegłorocznego tytułu – MOW Łobżenica.

W wyniku losowania wyłoniono 2 grupy finałowe. Następnie na Hali Sportowej w Borowiu wszystkie drużyny zostały uroczyście wprowadzone i odśpiewano hymn Polski.

Otwarcia mistrzostw w sobotę przed godziną 11.00  dokonał dyrektor MOW Borowie i Wola Rowska Zbigniew Karwowski oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak i wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, którzy sprawowali honorowy patronat nad mistrzostwami. Patronatu finałom udzielił także Polski Związek Piłki Nożnej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Po tym rozpoczęły się rozgrywki grupowe. Klasyfikacja  w grupie A po rozegraniu wszystkich meczów wyglądała następująco: 1. Borowie (7 pkt., 7:2), 2. Rudy (6 pkt.,12:5), 3. Kalety ( 3pkt., 6:7). 4. Łobżenica (1pkt., 2:13).
              
W grupie B najlepiej wypadł MOW Trzebież (7 pkt,. 13:9), dalej MOW Warszawa (6 pkt., 12:12), Włocławek    (4 pkt., 13:11), 5 pkt. Wola Rowska (0 pkt., 5:11).
              
W wyniku meczy eliminacyjnych w niedzielę rozegrane zostały półfinały: Trzebież pokonała  Rudy 4:1. a Borowie  Warszawę 4:2.
              
Następnie zostały rozegrane mecze o końcową klasyfikację: Łobżenica – Wola Rowska 1:2,
Kalety – Włocławek (4:3 po dogrywce)
              
 W meczach o medale padły wyniki. Drużyna MOW Warszawa przegrała z MOW Rudy 0:5, a Borowie w finale pokonało Trzebież 2:3, po dogrywce.

 Końcowa klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:
I. MOW Trzebież
II. MOW Borowie
III. MOW Rudy
IV. MOW Warszawa – Orioniści
 V. MOW Kalety
 VI. MOW Włocławek
VII. MOW Wola Rowska
VIII. MOW Łobżenica

- Atmosfera, która towarzyszyła tym mistrzostwom była wyjątkowa i fantastyczna. Na boisku panował prawdziwy duch fair play. Z trybuny do walki zagrzewali kibice nie tylko z ośrodków wychowawczych – mówi Tomasz, Majczyna współorganizator wydarzenia.

REKLAMA:


Najlepszym bramkarzem wybrany został Kamil Falkowski z MOW Borowie, najlepszym zawodnikiem Sebastian Przybyszewski z MOW Borowie, a najlepszym strzelcem okazał się Sebastian Nowicki z MOW Trzebież – 9 trafień.
              
Dodatkowo sędziowie wybierali MVP meczu. Najczęściej wybierani byli: Marcin Wasiak MOW Kalety i Kacper Łysko – MOW Włocławek – po 2 razy.

Sędziowaniem mistrzostw zajmowali się Mariusz Moch i Marcin Żak oraz sędziowie stolikowi Łukasz Osiak i Piotr Piotrowski.
              
Najlepszym czterem drużynom wręczono okazałe nagrody rzeczowe, a za miejsca 5-8 zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a mistrz Polski dodatkowo Puchar Przechodni Wójta Gminy Borowie. Puchary i nagrody otrzymali też najlepsi zawodnicy.
              
Opiekunowie drużyn otrzymali publikacje o gminie Borowie i pamiątkowe gadżety.
Dodatkowo drużyna z MOW w Łobżenicy otrzymała puchar za zwycięstwo w rozegranym w sobotę turnieju bowlingowym.

Wszystkie nagrody oraz podziękowania wręczał dyrektor Zbigniew Karwowski, wójt Wiesław Gąska oraz poseł Grzegorz Woźniak.
              
Mistrzostwa odbyły się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Głównym sponsorem mistrzostw był dyrektor Zbigniew Karwowski oraz poseł Grzegorz Woźniak i wójt Wiesław Gąska. Nagrody i gadżety na finały przekazał PZPN. Całość Mistrzostw począwszy już od przeprowadzenia eliminacji koordynowali wychowawcy MOW Borowie: Łukasz Mikulski i Tomasz Majczyna.

- Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mistrzostwa mogły się odbyć i już dziś zapraszamy na XVIII Mistrzostwa, oczywiście do Borowia. Dziękujemy gospodarzom eliminacji: MOW Wałbrzych, MOW Kalety, MOW Puławy, MOW Trzebież i MOW Lidzbark Warmiński. W eliminacjach wystąpiło ok. 200 wychowanków MOW-ów z terenu całej Polski – mówi Tomasz Majczyna, współorganizator wydarzenia.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.