Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 25-03-2018r.

Dodano:

19 marca

Chotynia
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali M.Z., lat 43 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

Garwolin
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali M.S., lat 27 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Opel, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Goździk
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali S.B., lat 27 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki BMW, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

20 marca

Łaskarzew
Policjanci WK KPP Garwolin zatrzymali 36-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Garwolinie. Mężczyznę został doprowadzony do zakładu karnego. 

Mierżączka
Policjanci z Zespołu do spraw Prewencji w Górznie zatrzymali 50–letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Gryficach oraz w Garwolinie.  Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony do domu.

Kobyla Wola
Policjanci z Zespołu do spraw Prewencji w Górznie, zatrzymali 53-letniego mężczyznę celem odbycia karny pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

REKLAMA:


22 marca


Pilawa
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali P.P., lat 33 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Iveco, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

23 marca


Wypadek poza drogą publiczną
Mroków (stara droga krajowa nr 17), godz. zgłoszenia 6:17
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że Jan G. lat 44 kierując samochodem osobowym marki Seat Cordoba , nie zachował szczególnej ostrożności i wjechał na prawidłowo oznaczoną drogę wyłączoną z ruchu i dostępną tylko dla pojazdów budowy (budowa drogi S17) gdzie wpadł do wykopanego wykopu. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Zwłoki decyzją prokuratora zabezpieczono w prosektorium, samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z PP Trojanów. 

24 marca


Łaskarzew
Policjanci PP Łaskarzew zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Garwolinie. Mężczyznę został doprowadzony do zakładu karnego. 

Wola Żelechowska
P.J., lat 35 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Mazda i uderzył w przydrożne drzewo. Ja się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 3,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 230 interwencje.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

zaostrzyć kary (, #IP e189e581b2) Odpowiedz

Dopóki nie zaostrzą kar za jazdę po pijanemu, to ilość takich interwencji nie spadnie, bo kary są za niskie szczególnie gdy sie weźmie adwokata na rozprawę: http://pamietnikwindykatora.pl/2013/11/23/wycofanie-sie-z-dobrowolnego-poddania-sie-karze-za-jazde-pod-wplywem-alkoholu/ Wprowadzic obligatoryjna karę bezwzględnego wiezienia, to sie zaczną pilnować.

przestań pie... (, #IP aa8ddba1e7) Odpowiedz

chodzi ci tylko o to aby więcej dawali ...za milczenie

emka (, #IP 96d031bc02) Odpowiedz

Tak karać, ale... Większość wskazań alkomatu w Polsce to ok. 0,5 promila, gdzie w większości państw UE byłbyś trzeźwy (0,5 promila), a w takiej Wielkiej Brytanii (0,8 promila). Nikogo nie bronie, ale niech będzie po równo. Poza tym polak karany za jedno jest kilkakrotnie. Wiezienie, nawiązka czyli kasa, kasa, kasa i zakaz prowadzenia pojazdów przez jakiś tam czas. To nie koniec. Potem musisz jeszcze na t.z. egzamin kontrolny. A to zdać to cud bo egzaminator traktuje Cie jak guano i robi problemy straszliwe (kolejna kara). To tak dla normalnie myślących. PZDR...