Wiadomości z Garwolina

2,1 mln na budynki użyteczności publicznej

Dodano:
garwolin - 2,1 mln na budynki użyteczności publicznej

Gmina Miastków Kościelny w tym roku przeznaczy 2,1 mln zł na budynki użyteczności publicznej. W tegorocznym budżecie znalazły się: adaptacja budynku gimnazjum na przedszkole, remont świetlicy wiejskiej w Oziemkówce i remont świetlicy wiejskiej w Kruszówce. Samorząd przymierza się też do stworzenia miejsca rekreacyjnego w okolicy kościoła w Miastkowie Kościelnym.


Posiłki dla wszystkich

- Ważną tegoroczną inwestycją jest przystosowanie budynku po gimnazjum w Miastkowie Kościelnym na przedszkole – mówi wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń. - W tej chwili jesteśmy już po uzupełnieniu dokumentów, więc jest prawie pewne, że w najbliższym czasie podpiszemy umowę z firmą, która przedstawiła najkorzystniejsza ofertę. Jest to kwota 1 mln 650 tys. zł. Inwestycja jest ekspresowa, bo zakończenie prac przewidujemy na 31 sierpnia tego roku. Chcemy, żeby od 1 września przedszkolaki w tym obiekcie się znalazły. W zakres wchodzą nie tylko pomieszczenia dla przedszkolaków, ale wybudowany będzie cały ciąg technologiczny kuchni. Docelowo kuchnia będzie przygotowywała posiłki dla wszystkich dzieci uczęszczających do wszystkich naszych placówek, w tym również do żłobka, który chcemy uruchomić dla szesnaściorga dzieci w pomieszczeniach po dzisiejszym przedszkolu, w lutym 2019 roku – mówi włodarz.

Świetlice wiejskie w Oziemkówce i Kruszówce

Oprócz utworzenia miejsc dla przedszkolaków samorząd w Miastkowie Kościelnym zadba też o nieco starszych mieszkańców.
- Za 140 tys. zł dokończymy remont świetlicy wiejskiej w Oziemkówce. Wykonawca podpisał z nami umowę i w ubiegłym tygodniu i wszedł na teren budowy. Ten obiekt do września zostanie oddany. Unieważniłem przetarg na remont świetlicy w Kruszówce ze względów technicznych, a dokładniej błędu w kosztorysie, który został wychwycony przez oferenta, ale również ze względu na kwoty, które były wyższe niż mieliśmy w budżecie gminy. Po Świętach Wielkanocnych przetarg będzie ponownie ogłoszony i chcielibyśmy, żeby do jesieni bieżącego roku remont świetlicy został przeprowadzony za około 300 tys. zł – mówi Jerzy Jaroń.

Nowy teren rekreacyjny


- Przeprowadziliśmy konkurs na projekt architektoniczny zagospodarowania terenów przy kościele w Miastkowie Kościelnym
– mówi wójt gminy Miastków Kościelny. - To jest działka 40-arowa, którą kupiliśmy w ubiegłym roku. Chcielibyśmy na niej utworzyć miejsca parkingowe i mini teren zielony rekreacyjny. Na tą chwilę rozstrzygnęliśmy postępowanie dotyczące wyboru koncepcji architektonicznej i została podpisana umowa z firmą, którą wygrała ten konkurs na wykonanie szczegółowej dokumentacji projektowej. Będziemy starali się aplikować o środki zewnętrzne na to zadanie. Zakładam, że realizacja tego przedsięwzięcia to rok 2019-2020 – mówi włodarz.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.