Ciekawe tematy

Aż 4 pożary sadzy w kominach budynków mieszkalnych w minionym tygodniu

Dodano:
garwolin - Aż 4 pożary sadzy w kominach budynków mieszkalnych w minionym tygodniu

Na nic zdają się apele strażaków o czyszczenie przewodów kominowych. W powiecie wciąż dochodzi do pożarów sadzy, w budynkach mieszkalnych, co często kończy się nie tylko zadymieniem pomieszczeń, ale również pęknięciem komina i pożarem domu. W minionym tygodniu strażacy aż 4 razy wyjeżdżali do pożarów sadzy w kominach budynków mieszkalnych. Można było tego uniknąć, nie narażać siebie i strażaków na niebezpieczeństwo i nie generować kosztów akcji gaśniczych.

27 marca do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęły informacje o pożarach sadzy w kominach budynków mieszkalnych w Starym Pilczynie i w Miastkowie Kościelnym. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodów kominowych z użyciem wyciora. W tych akcjach uczestniczyły łącznie 4 zastępy straży.

30 marca doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem.
- Po godzinie 21.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem. Działania strażaków prowadzone z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego polegały podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie usunięciu sadzy z przewodu kominowego i przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP w Garwolinie.

REKLAMA:


1 kwietnia doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Garwolinie.
- Przed godziną 17.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Garwolinie. Działania strażaków polegały na stłumieniu pożaru oraz usunięciu sadzy z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Garwolin. Działania trwały ponad jedną godzinę – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki.

Informacje o tym jak często należy czyścić przewód kominowy i jak należy to robić, bez trudu można znaleźć w Internecie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.