Rozrywka

W 2018 roku Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie szykuje dla mieszkańców powiatu garwolińskiego aż dwa duże wydarzenia

Dodano:
garwolin - W 2018 roku Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie szykuje dla mieszkańców powiatu garwolińskiego aż dwa duże wydarzenia

W tym roku Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie szykuje dla mieszkańców powiatu garwolińskiego aż dwa duże wydarzenia. Pierwszym z nich będą I Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się 15 lipca br. w Górkach koło Garwolina, na błoniach Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Będzie to impreza w głównej mierze poświęcona koniom sportowym. Warto podkreślić, że z lokalnym Kołem Hodowców związana jest Marta Dziak-Gierlicz, która startuje w różnego rodzaju mistrzostwach konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, w tym również Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, reprezentantka kadry narodowej.Z racji zbliżającego się Święta Policji, Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody gościć będą przedstawicieli lokalnych służb, którzy zapewnią sporo atrakcji.

Pełen program nie jest jeszcze znany.

Organizatorami wydarzenia są Terenowe Koło Hodowców Koni Garwolin, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

Drugim z wydarzeń będzie VI edycja Regionalnego Święta Hodowców Koni, która odbędzie się również w Górkach w dniach 29-30 września 2018 r.

W sobotę odbyć się ma m.in.: premiowanie koni w różnych przedziałach wiekowych oraz pokazy hodowlane. Pierwszego dnia imprezy zapewnione zostanie wiele atrakcji dla dzieci, jak np. przejazdy dorożkami czy drobne upominki.

REKLAMA:


W niedzielę odbyć się ma uroczyste poświęcenie sztandaru z okazji 110. rocznicy powstania Terenowego Koła Hodowców Koni w Garwolinie. Udział we Mszy Świętej weźmie biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. W programie znajdują się również tradycyjne już wyścigi zaprzęgów o Puchar Wójta Gminy Garwolin.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wydźwięk drugiego dnia imprezy będzie podniosły i patriotyczny.
Udział w wydarzeniu zapowiedział Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, zaproszeni zostali również włodarze okolicznych gmin.

Wydarzenia organizuje Terenowe Koło Hodowców Koni Garwolin wraz z Posłem na Sejm RP Grzegorzem Woźniakiem i wójtem gminy Garwolin Marcinem Kołodziejczykiem.

Patronat nad wydarzeniami objął portalWszelkie informacje na temat tych dwóch imprez będziemy przekazywać na bieżąco.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.