Rozrywka

Wygodna suknia ślubna – w tym wyjątkowym dniu postaw na swój komfort

Dodano:
garwolin - Wygodna suknia ślubna – w tym wyjątkowym dniu postaw na swój komfort

O sukni ślubnej marzy każda kobieta. Każda z nas chce bowiem czuć się oraz wyglądać tego dnia wyjątkowo. Aby było to jednak możliwe, suknia ślubna powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wygodna. W końcu to w niej spędzimy kilkanaście godzin w tym najważniejszym dla nas dniu. Na co powinnyśmy zwracać uwagę, aby wybrana przez nas suknia ślubna była wygodna?Jakość i rodzaj materiałów
Wygodna suknia ślubna powinna być uszyta z przyjemnych w dotyku materiałów. Wybrane tkaniny powinny być także dobrej jakości i wytrzymałe, a szwy wykonane w taki sposób, by nie uwierały w skórę oraz nie tworzyły na niej nieestetycznych śladów.

Jeśli posiadamy dość wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, unikajmy natomiast koronek oraz cekinów, które będą stykały się bezpośrednio ze skórą. Ich nieco szorstka struktura może bowiem podrażniać naszą wrażliwą skórę oraz negatywnie wpływać na komfort noszenia sukni.

Dobre dopasowanie sukni kluczem do sukcesu
Wygodna suknia ślubna powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana do naszej sylwetki. Dlatego, na pierwszą przymiarkę w salonie powinnyśmy zjawić się nie wcześniej niż 3 miesiące przed planowaną datą ślubu. Salony z większych miast, w tym salony sukien ślubnych z Warszawy, z reguły zalecają aby ostatnie poprawki przeprowadzić najwcześniej na miesiąc przed planowanym zamążpójściem.

Dzięki temu unikniemy konieczności kolejnego modyfikowania rozmiaru sukni, jeśli pod wpływem zdenerwowania zbliżającym się wielkim dniem np. zrzucimy kilka kilogramów. Dobrze dopasowana suknia to bowiem także gwarancja wygody, nic nie będzie nas bowiem, ani uwierało, ani było zbyt luźne.

Suknia na ramiączkach czy z odkrytymi ramionami?
Szczególną uwagę dopasowaniu sukni ślubnej powinny poświęcić panny młode wybierające kreację z odkrytymi ramionami. Wbrew pozorom, taka suknia nie musi być bowiem niewygodna. Cała sztuka tkwi bowiem w takim jej dopasowaniu do sylwetki, aby suknia dobrze trzymała się w biuście, umożliwiała schylanie się oraz nie wymagała przy tym nieustannego poprawiania.

Jest to nie lada sztuka, ale wykwalifikowane krawcowe zatrudnione w salonach sukien zadbają o to, by suknia dobrze leżała na naszej sylwetce. W czasie przymiarek nie obawiajmy się także informować obsługi o dyskomforcie czy innych problemach. Dzięki naszym wskazówkom salon sukien ślubnych tak dopasuje bowiem kreację, by była jak najwygodniejsza w noszeniu.

Suknia ślubna ze sztywnym gorsetem czy bez niego?
Jeszcze do niedawna większość ślubnych kreacji posiadało sztywny gorset. Pozwalał on bowiem na lepsze wymodelowanie sylwetki oraz znaczne wyszczuplenie talii. Odbijało się to jednak zdecydowanie na wygodzie. Suknie ślubne z gorsetem nie są bowiem zbyt wygodne i większość panien młodych nie może się doczekać chwili, kiedy ją z siebie zdejmą.

Jeśli więc szczególnie zależy nam na wygodzie i komforcie przez cały czas trwania naszego ślubu i wesela, wybierzmy suknię ślubną bez sztywnego gorsetu. Dobrym wyborem okażą się także sukienki posiadające miękki gorset, który umożliwia modelowanie sylwetki, ale nie krępuje przy tym naszych ruchów.

Wybierając suknię ślubną z dopasowaną górą, podczas przymiarki usiądźmy w niej, schylmy się oraz sprawdźmy, czy kreacja nie ogranicza naszych ruchów. Jeśli w jakimkolwiek miejscu suknia nas ciśnie lub uniemożliwia swobodę ruchów, poprośmy o jej przerobienie. Żaden dobry salon sukien ślubnych z Warszawy nie powinien mieć z tym problemu.

Wybór dobrego salonu sukien ślubnych
Jeśli zależy nam na wygodzie oraz dobrym wykonaniu naszej sukni, warto udać się po nią do sprawdzonych salonów sukien ślubnych. Mieszkanki stolicy mają ich do dyspozycji całe mnóstwo, co jednak nie ułatwia wyboru tego jedynego. W wyborze pomóc nam mogą jednak opinie, które posiada dany salon sukien ślubnych Warszawa na Weselezklasa.pl. Na portalu tym znajdziemy bowiem praktycznie wszystkie najbardziej znane i lubiane salony ze stolicy i nie tylko.

Artykuł sponsorowany