Rozrywka

Niezwykły koncert już 21 kwietnia w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Niezwykły koncert już 21 kwietnia w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie

Już 21 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie wystąpi The University of Aberdeen Chamber Choir pod dyrygenturą Paula Mealora. W sobotnim koncercie usłyszymy też Chór Villanella Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie pod dyrygenturą Marty Zdrajkowskiej i Chór Miasta Garwolina pod dyrygenturą Radosława Mitury.

Urodzony w 1975 roku w Walii (Wielka Brytania), Paul Mealor - profesor kompozycji na Uniwersytecie w Aberdeen na Wydziale Muzycznym w 2001 roku został określony przez dziennik New York Times jako najważniejszy kompozytor  walijskiej muzyki chóralnej, który pojawił się od czasów Williama Mathiasa’.

Jego kompozycje są wykonywane przez wiele chórów i orkiestry na rozmaitych festiwalach muzycznych, a także były transmitowane w ważnych stacjach radiowych i telewizyjnych na całym świecie.

Największą sławę uzyskał  w roku 2011 gdy wówczas skomponowany przez niego motet  Ubi Caritas  został wykonany na ślubie księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tego czasu dzieło znajduje się na szczytowej pozycji w klasycznych rankingach najlepszych singli w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii. Francji i Nowej Zelandii.   Paul Mealor komponował także na uroczystość  sześćdziesięciolecia panowania królowej Elżbiety II.

REKLAMA:


Ponadto niedawno ukończył swoją pierwszą symfonię Passiontide, której premiera odbyła się w dniu czterdziestych urodzin kompozytora na koncercie w listopadzie 2015 roku. Kompozytor jest pierwszym prezydentem Narodowego Centrum do Tworzenia Muzyki ‘Ty Cerdd” w Walii oraz wiceprezydentem dwóch festiwali muzycznych: Llangollen International Musical Eisteddfod  oraz North Wales International Music Festival . Za swój wielki wkład dla muzyki walijskiej został uhonorowany licznymi prestiżowymi nagrodami między innymi Honorary Fellowships czy Glanville Jones Award.

Profesor przyjedzie do Polski w związku z organizowaną  Międzynarodową Konferencjią Naukowo-Artystyczną OSOBOWOŚĆ DYRYGENTA, która odbędzie się 21-23 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Przewidziano dwa koncerty jego chóru:
jeden w Warszawie (Archikatedra Warszawska 20 kwietnia 2018 g. 20.00
a drugi w Garwolinie kościół MBCZ  21 kwietnia 2018 g. 19.00 )


SM, www.paulmealor.com, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.