Wiadomości

Obchody upamiętniające katastrofę smoleńską w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Obchody upamiętniające katastrofę smoleńską w Garwolinie

10 kwietnia 2018 roku w Garwolinie odbyły się obchody upamiętniające 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystości otworzyła Msza Święta, którą sprawował proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – ks. Ryszard Andruszczak.

-Umiłowani! Chcemy Miłosiernemu Chrystusowi poświęcić Ojczyznę, by była dla nas wszystkich domem, matką, miłością – powiedział prałat w trakcie kazania. - Przeżywamy dziś 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej, dnia, który zapisał się w naszych sercach. Ci, którzy zginęli w służbie Ojczyzny powinni być dla nas znakiem zjednoczenia. Ten dzień wyraża potrzebę wzniesienia się ponad to wszystko co codzienne, zrozumienia, że jesteśmy wszyscy dziećmi bożymi, że jesteśmy rodziną. Prośmy Chrystusa Miłosiernego o jedność, o czyste sumienia, otwarte serca.

Proboszcz zapewnił, że raz w miesiącu w niedzielę będzie odprawiana Eucharystia w intencji Ojczyzny.

Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni przenieśli się na skwer im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie przedstawiciele władz – burmistrz Tadeusz Mikulski oraz przewodniczący rady miasta Garwolin Marek Jonczak, prezes Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin Antoni Frąckiewicz, prezes Klubu Gazety Polskiej Maciej Kurowski, członkowie Stowarzyszenia 1 Pułku Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona oraz mieszkańców Garwolina, złożyli kwiaty.

REKLAMA:


Odczytany został również apel Klubów Gazety Polskiej: „Tragedia Smoleńska zabrała nam elity narodu. Tragedia smoleńska przez osiem lat tworzyła elity narodu. Dzisiaj jest dzień pamięci ofiar, ale dzisiaj jest też wielki dzień tych, którzy pamiętali. Każdemu z Was należy się podziękowanie. Każdemu w Polsce i za granicą. Każdemu, który walczył i trwał.”

Comiesięczne spotkania upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej rozpoczął ówczesny prezes Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie, nieżyjący już Włodzimierz Gołaszewski. Jak podkreśla obecny prezes – Maciej Kurowski, spotkania te powstały z potrzeby walki o pamięć ofiar, jako próba nacisku na ówczesne władze Polski, aby podjęły konkretne działania wyjaśniające przebieg i powody tragedii. Spotkania te, które tradycyjnie odbywały się pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, gromadziły stałe grono osób.

Warto dodać, że na oficjalne obchody 8. rocznicy katastrofy do Warszawy pojechał autokar z reprezentacją mieszkańców Garwolina i okolic.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 19

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

... (, #IP 6e8d384b66) Odpowiedz

AVE JAROSŁAW....

anty pis (, #IP 43164c2c2f) Odpowiedz

Ależ frekfencja na tych obchodach hahahahahahahahahahahahahahahahahah tylko pozazdroscic pierwszy wyznawca pisu z małżonką niejaki kurowski m

anty pis (, #IP 43164c2c2f) Odpowiedz

kurowski na burmistrza nie no popłakałem sie ze smiechu czlowiek ktory niczego w zyciu nie osiągnoł sam wszystko co ma zawdziecza swojemu tesciowi nic po za tym cale zycie sluzyl jedynie slusznej partii

(, #IP bf9b6cdefe) Odpowiedz

Mam nadzieję że PiS w najbliższych wyborach wystawi na burmistrza tego miasta prawdziwego kandydata w osobie pana Kurowskiego a nie jakiegoś kandydata z teczki w postaci nie daj boziu jakiejś kobiety-tym bardziej dyrektorki. Baby się nie nadają na rządzenie w tym mieście! A już na pewno nikt na taką nie będzie głosował! Tak więc panie Macieju - CZEKAMY!!!!

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Koledzy z partii przestańcie pisać te bzdury o MK, całe życie na garnuszku partii, żadnych sukcesów po za partią która płaci i wymaga lojalności. Idą wybory więc już czas poczytać Pismo Święte na niedzielnej mszy. Tyle potrafi co 4/5 lat.

obserwator (, #IP f0f6a867ed) Odpowiedz

No cóż, na razie miasto funkcjonuje dobrze. Są inwestycje i widoczny powolny ale zawsze rozwój. Jak chcecie żeby wszystko się rozwaliło to wybierzcie pisowca. Oni to gwarantują. Pokazali to w całym kraju. Za co się nie wezmą to ruina i wstyd. Przykładem stadniny koni...

wyborca PIS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

to nie była żadna katastrofa tylko morderstwo i zamach. ofiarami są politycy PIS w tym Prezydent Kaczyński. Wyraźnie o tym mówią minister Macierewicz, Pani redaktor Stankiewicz, Ojciec Święty Tadeusz Rydzyk, Pan poseł Sasin itd. Dlatego tylko lewackie mordy mogą mówić o katastrofie

anty pis (, #IP 43164c2c2f) Odpowiedz

a zgłówką to wszystko ok ?? czy moze to samo masz co naczelny sheryf maciarewicz naj....ne pod sufitem

"zamach" (, #IP f7b6874d41) Odpowiedz

Jeżeli zna Pan/Pani systemy oraz przepisy bezpieczeństwa lotu jak i samego samolotu Tu-154M powinien Pan/Pani zorientować się że raczej nie był to zamach a błąd załogi samolotu. Polecam też zapoznać się z działaniem urządzenia TAWS i tym co mówi ono pilotowi. Samolot to nie czołg. To maszyna stosunkowo delikatna, jednak wyposażona w wiele systemów i PILOTA, który razem z resztą załogi może po części decydować o locie. Żeby uniknąć katastrofy wystarczyło odejść na drugi krąg lub zadecydować o zmianie lotniska.

Realista (, #IP f0f6a867ed) Odpowiedz

szczególnie Sasin ma dużo do powiedzenia. przecież brał udział w organizacji lotu.......

K. (, #IP 25337d8bf1) Odpowiedz

To Pani Iwona znowu w ciąży taki brzuszek uwypuklony. A gdzie argentyński kapelusz?

(, #IP bba823abd6) Odpowiedz

To chamski komentarz. Kobieta urodziła kilka miesięcy temu dziecko . To jaki ma mieć brzuch? Płaski? Płaski to ty masz łeb, człowieku.