Sport

Loty w tunelu aerodynamicznym - jak podczas skoku spadochronowego!

Dodano:
garwolin - Loty w tunelu aerodynamicznym - jak podczas skoku spadochronowego!

Poszukujesz pomysłu na niezwykły weekend? Wybierz się na lot w tunelu aerodynamicznym w Warszawie i poczuj się jak podczas skoku ze spadochronem!


Skoki spadochronowe wprawdzie nie wymagają już uczestnictwa w specjalnych szkoleniach oraz badaniach lekarskich, ale jednak nie każdy ma ochotę na wzięcie udziału w takim wydarzeniu – głównie ze względu na ryzyko, które jest bardzo małe, ale jednak istnieje. Jednak teraz istnieje jeszcze jeden sposób na doznanie uczucia swobodnego spadania takiego jak podczas skoku – to tunel aerodynamiczny, a dokładnie lot w nim. Na czym to polega?

Tunele aerodynamiczne także jako wsparcie spadochroniarstwa

Najczęściej konstrukcje takie jak tunele aerodynamiczne są kojarzone ze specjalistycznymi badaniami aerodynamiki. Jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie – pionowe aerotunele są używane od lat jako wsparcie w dziedzinie spadochroniarstwa. Loty w tego rodzaju tunelach przez długi czas używane były tylko przez profesjonalnych spadochroniarzy jako element treningów, a także przez kursantów biorących udział w szkoleniach spadochroniarskich. Teraz są one dostępne dla niemalże każdego z nas.

Na czym dokładnie polegają loty w tunelach aerodynamicznych? W konstrukcji umieszczone są duże wentylatory, które są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości wynoszącej nawet 300 kilometrów na godzinę. Znajdująca się w środku osoba, która stoi na specjalnej, ażurowej platformie, może wtedy unieść się w górę i doznać uczucia podobnego do swobodnego spadania przy skokach spadochronowych.

Jednocześnie loty w aerotunelach są bardzo bezpieczne i nie wymagają posiadania szczególnego przygotowania – uczestnictwa w szkoleniach, badaniach lekarskich, treningów. Z takiej rozrywki mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież. Właśnie dlatego loty są doskonałym pomysłem na zabawę z najbliższymi!
 
Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Pierwszym krokiem jest wykonanie rezerwacji na dogodny termin lotu. W Warszawie działa tunel aerodynamiczny Flyspot, gdzie operuje firma Profly. To jeden z najnowocześniejszych tuneli w Polsce, który pozwala na loty solo oraz z innymi osobami jednocześnie.

Zanim jednak wejdziemy do tunelu, musimy przejść specjalne szkolenie – trwa ono kilkanaście minut i obejmuje podstawowe informacje dotyczące zasad lotu i bezpieczeństwa. Uczestnik dostaje również kombinezon, kask oraz gogle. Zaleca się również związanie długich włosów – w tak szybkim powietrzu mogą się poplątać.

Wewnątrz tunelu osoba znajduje się cały czas pod opieką instruktora, dlatego w razie potrzeby może skorzystać z jego pomocy. Czas trwania lotu to 3 minuty, które dzielone są na dwie 1,5-minutowe sesje. Chociaż wielu osobom może wydawać się, że jest to krótki czas, to jednak to naprawdę wystarczający okres, aby doznać uczucia swobodnego spadania. Oczywiście, możemy też wykupić wielokrotność sesji w tunelu aerodynamicznym. Warto przy tym wskazać, że w przypadku skoków spadochroniarskich czas swobodnego spadania to zaledwie 30-60 sekund.
 
Ile zapłacimy za lot w aerotunelu?

Wbrew pozorom, tunel aerodynamiczny wcale nie jest bardzo drogi – zapłacimy kilka razy mniej niż za skok spadochronowy. W warszawskim aerotunelu za 3-minutowy lot zapłacimy 249 złotych w przypadku osoby dorosłej oraz 219 złotych w przypadku osób poniżej 18. roku życia.

Możemy również wykupić dłuższe loty, a wtedy jedna sesja będzie kosztowała nas jeszcze mniej – to doskonały wybór również dla rodzin oraz grup znajomych, ponieważ cena pojedynczego lotu będzie niższa.
W ofercie znajdują się również specjalne szkolenia, które obejmują loty oraz wsparcie instruktora. To doskonały wstęp dla osób chcących spędzać więcej czasu w tunelu aerodynamicznym, a nawet w przyszłości chcących brać udział w coraz popularniejszych zawodach w aerotunelach.

Lot w tunelu można wykupić również jako voucher upominkowy i przekazać go jako prezent – wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią opcję podczas dokonania rezerwacji on-line. Może być doskonałym upominkiem na różne wydarzenia – wieczór kawalerski lub panieński, ślub, urodziny, Dzień Ojca, Dzień Kobiet i wiele innych okazji.

Artykuł sponsorowany