Wiadomości

Odpowie za znęcanie sie nad matką. Grozi mu do 12 lat więzienia

Dodano:
garwolin - Odpowie za znęcanie sie nad matką. Grozi mu  do 12 lat więzienia

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach policja ma obowiązek zawsze interweniować. Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zostali wezwani na interwencję. Zakończyła się ona zatrzymaniem 47-letniego mieszkańca Garwolina. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad 73-letnią matką i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W poniedziałek rano 9 kwietnia, dyżurny komendy w Garwolinie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że znęcanie się fizyczne i psychiczne trwa już od dłuższego czasu, a sprawcą jest jej syn. W dniu interwencji syn pobił matkę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny, który miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 47-latek usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.