Wiadomości

Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Dodano:
garwolin - Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Michał Król - uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej o „Diamentowy Indeks” Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zdobywając jednocześnie indeks na wszystkie kierunku studiów na tej uczelni. Olimpiada objęta została patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Laureaci

Olimpiady uzyskali również stypendium naukowe oraz zapewnienie darmowego zakwaterowania w akademiku tej Uczelni na pierwszym roku studiów.Uczeń „Lelewela” z sukcesem przechodził przez kolejne etapy geograficznych zmagań. W październiku 2017 roku miał miejsce etap szkolny – polegał on na rozwiązaniu określonych zadań z zakresu geografii fizycznej i geologii. Michał odniósł sukces także podczas etapu okręgowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim 27 stycznia 2018 r. Finał Olimpiady miał miejsce 17 marca 2018 r. w Rektoracie AGH w Krakowie. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały 120 minut. Uczniowie mieli do rozwiązania 14 zadań otwartych z zakresu geografii fizycznej i geologii. Podczas sprawdzianu musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą ponad podstawę programową geografii w zakresie rozszerzonym. Jak się okazało maturzysta „Lelewela” poradził sobie znakomicie.

REKLAMA:


- Michał Król to uczeń inteligentny, ambitny i systematyczny. Podczas nauki w Publicznym Gimnazjum Powiatowym oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie osiągał bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Sukces zawdzięcza przede wszystkim wytrwałej, samodzielnej pracy – mówi Tomasz Ekiert –
wychowawca Michała i nauczyciel geografii, który wspierał ucznia w kolejnych etapach olimpiady.

Indeks wyższej uczelni, jaki wywalczył Michał, to z pewnością wielkie osiągnięcie indywidualne, ale również duma i prestiż dla całej szkoły, którą uczeń niedługo ukończy. Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno laureatowi olimpiady jak i jego nauczycielowi.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.