Wiadomości

Miejski konkurs BRD 2018

Dodano:
garwolin - Miejski konkurs BRD 2018

10 kwietnia po raz kolejny odbył się w Garwolinie etap miejski Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem garwolińskich zmagań była Szkoła Podstawowa nr 1 na czele z dyrektor Beatą Liszko.

Otwarcia kolejnej edycji zmagań dokonał burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski wraz z kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego Urzędu Miasta Garwolina Jadwigą Mańkowską.

W zmaganiach udział wzięło 24 uczniów z 4 placówek oświatowych z terenu miasta podzielonych na 2 kategorie: klasy gimnazjalne i klasy podstawowe. W wyniku rywalizacji drużynowej, na którą składały się: test ogólnej wiedzy o ruchu drogowym, test wiedzy o pierwszeństwach przejazdu na skrzyżowaniach, praktyczna znajomość udzielania I pomocy przedmedycznej oraz rowerowy tor przeszkód, ustalono klasyfikację turnieju.

W kategorii klas podstawowych: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 (Natalia Wyżyńska, Natalia Zalech, Michał Michalik i Michał Barański – opiekun Barbara Kędziorek), II Szkoła Podstawowa nr 5, a III Szkoła Podstawowa nr 2.

REKLAMA:


W kategorii klas gimnazjalnych: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 (Dominik Zarzycki, Maksymilian Opala, Antoni Biernacki – opiekun Barbara Kędziorek), II miejsce Katolickie Liceum Ogólnokształcące, III Szkoła Podstawowa nr 2, a IV Szkoła Podstawowa nr 5.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki ufundowane przez miasto Garwolin. Nad sprawnym przebiegiem czuwali pracownicy magistratu oraz radny Krzysztof Ostrowski, policjanci garwolińskiej drogówki i przedstawiciel garwolińskiej straży pożarnej.

Najlepsze drużyny reprezentować będą miasto w turnieju powiatowym.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.