Wiadomości

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 kwietnia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 kwietnia 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 
9 kwietnia 2018 r.

Pożar budynków w Rudzie Tarnowskiej

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w Rudzie Tarnowskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest stodoła, szopa, poddasze budynku obory oraz trawa wokół tych zabudowań. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na płonące budynki oraz trawę, a także w obronie na budynek gospodarczy. Następnie ratownicy dokonali rozbiórki części dachu i usunęli z poddasza palącą się słomę, co umożliwiło ugaszenie pożaru. Budynek stodoły i szopy, które całkowicie spłonęły zostały zdemontowane przy użyciu pił mechanicznych, a pogorzelisko przelano wodą. W akcji trwającej pięć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz osiem zastępów OSP.

12 kwietnia 2018 r.

Pożar kontenera na odpady przy ul. Warszawskiej w Garwolinie

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera na odpady na ul. Warszawskiej w Garwolinie. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP. Działania trwały blisko pół godziny.

Plama oleju na ul. Stacyjnej w Garwolinie
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Stacyjnej w Garwolinie, na długości około 400 metrów. Działania strażaków polegały na sorpcji rozlanego oleju napędowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Plama oleju na ul. Dobrej w Garwolinie
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Dobrej w Garwolinie. Działania strażaków polegały na sorpcji oleju napędowego, który wyciekł z ciągnika siodłowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Działania trwały blisko jedną godzinę.

REKLAMA:


13 kwietnia 2018 r.

Ciągnik rolniczy wjechał do zbiornika wodnego w Sobolewie

Przed godz. 18 dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do miejscowości Sobolew, gdzie ciągnik rolniczy wjechał do zbiornika wodnego. Kierowca nie odniósł obrażeń i w chwili przybycia zastępów straży znajdował się na brzegu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pomocą wciągarek postawili traktor na koła, a następnie wyciągnęli go na brzeg. Działania trwały blisko dwie godziny.

Zdarzenie drogowe w Wildze

O godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Omega i Mercedes. Pomocy medycznej osobom nimi podróżującym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

W minionym tygodniu doszło do pożarów traw w Woli Rębkowskiej, Przewozie, Trąbkach, Niecieplinie, Goździe, Wildze, Chrominie, Antoniówce Świerżowskiej, Mościskach. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody lub gaszeniu pożaru z użyciem tłumic.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.